ПОЖАР ВО ГРАДСКИ ЅИД ВО СКОПЈЕ ОД ЗАПАЛЕНИ БРОИЛА, СТАНАРКА ОДНЕСЕНА ВО БОЛНИЦА ПОРАДИ ВДИШАН ЧАД

  ПОЖАР ВО ГРАДСКИ ЅИД ВО СКОПЈЕ ОД ЗАПАЛЕНИ БРОИЛА, СТАНАРКА ОДНЕСЕНА ВО БОЛНИЦА ПОРАДИ ВДИШАН ЧАДИнтервенираа две возила и пожарот е изгаснат. (Фото: СДК.МК)

  Утрово пожар изби во зграда во скопски Градски ѕид на улицата Даме Груев спроти градилиштето на поранешно „Беко“. Како што велат од Бригадата за противпожарна заштита, се запалила броило во влезот на зградата.

  „Интервениравме со две возила, пожарот е сега изгаснат. Има поголема материјална штета, а една жена која вдишала чад однесена е во болница“, велат од Пожарната.

  А. АНТЕВСКА

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира