ПОЖАР ВО СКОПСКА КИСЕЛА ВОДА, ПОЖАРНИКАРИТЕ ЕВАКУИРААТ СТАНАРИ

  ПОЖАР ВО СКОПСКА КИСЕЛА ВОДА, ПОЖАРНИКАРИТЕ ЕВАКУИРААТ СТАНАРИОд противпожарната бригада велат дека станарите не се во опасност - (принтскрин од аматерско видео)

  Гори стан во зграда во скопската населба Кисела Вода, спроти салата Расадник. Во моментов пожарникарите на скопската противпожарна бригада со неколку возила го гасат пожарот и ги евакуираат станарите.

  Владимир Симоновски, командат на Бригадата за противпожарна заштита за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека има станари на 7-кат од зградата кои не успеале да се симнат пред проширување на пожарот и работат на нивно евакуирање.

  “Не се во опасност луѓето, работиме на нивно извлекување. Пожарот е на 5 кат ” , вели Симоновски.

  А. АНТЕВСКА

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари