Таг: Кисела Вода

1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ
ВО СКОПСКИ РАСАДНИК ЌЕ ИМА ЗГРАДИ, НО НЕМА ДА БИДЕ СПАЛНА СОБА ТУКУ ЌЕ СЕ ОВОЗМОЖИ ХУМАН ЖИВОТ, КАЖА ЖИРИ-КОМИСИЈАТА ЗА РЕШЕНИЈАТА ОД КОНКУРСОТ

ВО СКОПСКИ РАСАДНИК ЌЕ ИМА ЗГРАДИ, НО НЕМА ДА БИДЕ СПАЛНА СОБА ТУКУ ЌЕ СЕ ОВОЗМОЖИ ХУМАН ЖИВОТ, КАЖА ЖИРИ-КОМИСИЈАТА ЗА РЕШЕНИЈАТА ОД КОНКУРСОТ

За 80 отсто е намалена станбената површина со конкурсните решенија кои стигнаа на меѓународниот конкурс за уредување на неизградениот просторо кај Рас ...
СКОПСКИОТ ПУНКТ ЗА СЛИКАЊЕ ЗА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ БЕЗ ЗАКАЖУВАЊЕ ЌЕ РАБОТИ ОД 8 ДО 18 ЧАСОТ, ДНЕВНО ЌЕ ПОМИНУВААТ ПО ИЛЈАДА ЛИЦА

СКОПСКИОТ ПУНКТ ЗА СЛИКАЊЕ ЗА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ БЕЗ ЗАКАЖУВАЊЕ ЌЕ РАБОТИ ОД 8 ДО 18 ЧАСОТ, ДНЕВНО ЌЕ ПОМИНУВААТ ПО ИЛЈАДА ЛИЦА

Денеска официјално е отворен пунктот на МВР за фотографирање за лични документи на граѓаните од Скопје без претходно закажување на редовната постапка, ...
УЛИЦАТА ЕСЕНИНОВА КОНЕЧНО ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА, ОД АЕРОДРОМ ДО КИСЕЛА ВОДА СЕГА СЕ ИЗБЕГНУВА ТЕСНОТО ГРЛО КАЈ „ТУТУНСКИ КОМБИНАТ“

УЛИЦАТА ЕСЕНИНОВА КОНЕЧНО ПУШТЕНА ВО УПОТРЕБА, ОД АЕРОДРОМ ДО КИСЕЛА ВОДА СЕГА СЕ ИЗБЕГНУВА ТЕСНОТО ГРЛО КАЈ „ТУТУНСКИ КОМБИНАТ“

Новата скопска улица Есенинова која ги поврзува општините Аеродром и Кисела Вода конечно е пуштена во употреба. Две години по доаѓањето на функција на ...
НА СКОПСКАТА УЛИЦА ЕСЕНИНОВА СЕ ВОЗИ, АРСОВСКА 2 ГОДИНИ НЕ ЈА ПУШТА ВО УПОТРЕБА

НА СКОПСКАТА УЛИЦА ЕСЕНИНОВА СЕ ВОЗИ, АРСОВСКА 2 ГОДИНИ НЕ ЈА ПУШТА ВО УПОТРЕБА

Се вози на новата улица Есенинова во Скопје, која ги поврзува општините Аеродром и Кисела Вода, но градоначалничката Данела Арсовска не ја пушта во уп ...
ПО ВТОРПАТ ОБЈАВЕН КОНКУРСОТ ЗА УРЕДУВАЊЕ НА РАСАДНИК ВО КИСЕЛА ВОДА, ОВОЈПАТ НЕМА ОГРАНИЧУВАЊА ЗА БРОЈОТ НА ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА

ПО ВТОРПАТ ОБЈАВЕН КОНКУРСОТ ЗА УРЕДУВАЊЕ НА РАСАДНИК ВО КИСЕЛА ВОДА, ОВОЈПАТ НЕМА ОГРАНИЧУВАЊА ЗА БРОЈОТ НА ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА

Општина Кисела Вода вчера повторно го објави меѓународниот конкурс за идејно решение за уредување на просторот Расадник. Конкурсот ќе трае 4 месеци, а ...
НОВАТА УЛИЦА ЕСЕНИНОВА ОД 730 МЕТРИ КОЈА ТРЕБА ДА ГИ ПОВРЗЕ АЕРОДРОМ И КИСЕЛА ВОДА, ГОДИНА И ПОЛОВИНА СТОИ НЕЧЕПНАТА

НОВАТА УЛИЦА ЕСЕНИНОВА ОД 730 МЕТРИ КОЈА ТРЕБА ДА ГИ ПОВРЗЕ АЕРОДРОМ И КИСЕЛА ВОДА, ГОДИНА И ПОЛОВИНА СТОИ НЕЧЕПНАТА

Новата улица Есенинова која треба да ги поврзе општините Аеродром и Кисела Вода уште не е готова и не е пуштена во употреба. Откако на градоначалничка ...
НЕУСПЕШЕН Е КОНКУРСОТ ЗА РАСАДНИК ВО КИСЕЛА ВОДА ОТИ НЕМАЛО ДОВОЛНО ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА, ГЕОРГИЕВСКИ ВЕЛИ ЌЕ СЕ РАСПИШЕ НОВ

НЕУСПЕШЕН Е КОНКУРСОТ ЗА РАСАДНИК ВО КИСЕЛА ВОДА ОТИ НЕМАЛО ДОВОЛНО ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА, ГЕОРГИЕВСКИ ВЕЛИ ЌЕ СЕ РАСПИШЕ НОВ

Неуспешен е конкурсот за избор на идејно решение за уредување на просторот Расадник во Општина Кисела Вода. На конкурсот стигнале само четири идејни р ...
СРЦЕ НА КРСТОПАТ

СРЦЕ НА КРСТОПАТ

Ние ја градиме пругата, пругата нѐ гради нас ...
ДАНЕЛА ГО УРНА ЗНАКОТ „ЈА САКАМ КИСЕЛА ВОДА“ ШТО ГО ПОСТАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ОРЦЕ ЃОРЃИЕВСКИ

ДАНЕЛА ГО УРНА ЗНАКОТ „ЈА САКАМ КИСЕЛА ВОДА“ ШТО ГО ПОСТАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ОРЦЕ ЃОРЃИЕВСКИ

Град Скопје денеска го урна знакот „Ја сакам Кисела Вода“ поставен на пешачкиот остров меѓу улицата Народни херои и булеварот Борис Трајковски. Овој з ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА 20-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ ИСТЕПАЛ И ТЕШКО ПОВРЕДИЛ ТРИ ДЕЦА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО БАРА ПРИТВОР ЗА 20-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ КОЈ ИСТЕПАЛ И ТЕШКО ПОВРЕДИЛ ТРИ ДЕЦА

Основното јавно обвинителство Скопје побара притвор за 20-годишен скопјанец кој на 9 септември истепал 3 деца. Осомничен е за кривично дело Насилство. ...
1 2 3 5 10 / 45 НАПИСИ