ЗА ЕДЕН ДЕН ПОТРОШЕНИ ПАРИТЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ТРОТИНЕТИ ВО ГРАД СКОПЈЕ

  ЗА ЕДЕН ДЕН ПОТРОШЕНИ ПАРИТЕ ЗА СУБВЕНЦИИ ЗА ТРОТИНЕТИ ВО ГРАД СКОПЈЕНа јавниот повик кој вчера го распиша Градот до 12 часот денеска стигнале 200 барања.-Градоначалникот Петре Шилегов на електричен тротинет. (Фото: СДК.МК)

  Потрошени се парите предвидени за субвенции за електрични тротинети во Град Скопје. На јавниот повик кој вчера го распиша Градот до 12 часот денеска стигнале 200 барања.

  „Со ова, условот за завршување на јавниот повик е исполнет, а барања на граѓаните за субвенции за електро тротинети вработените во архивата на Град Скопје нема да ги примаат“, велат од Град Скопје.

  Од буџетот на Градот за оваа намена беа предвидени 1,5 милиони денари. Град Скопје ќе субвенционира 30 отсто од цената на тротинетот, но не повеќе од 7.000 денари со вклучен персонален данок на доход.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари