ГАЛИЧКИТЕ МЛАДЕНЦИ НАУЧИЈА КАКО СЕ ПРАВИ ПИВО

    ГАЛИЧКИТЕ МЛАДЕНЦИ НАУЧИЈА КАКО СЕ ПРАВИ ПИВОТања Чалоска и Бошко Лепчески, зетот и невестата на 44. Галичка свадба, беа во посета на Пивара Скопје и се запознаа со процесот на производство на пиво

    Годинешните младенци на 44. Галичка свадба Тања Чалоска и Бошко Лепчески беа во посета на Пивара Скопје, каде се запознаа со процесот на производство на пиво. Постапка за производство на овој пијалок им ја објасни еден од најискусните пивски мајстори во ргионот Кирчо Стојанов, кој е директор за производство на пиво во Пивара Скопје, а начинот на производство на безалкохолните пијалоци им ја објасни Горан Стојковски. Галичките младенците добија и уникатни обележја „Амбасадор на Пивара Скопје“

    „Пивара Скопје им препорачува на сите оние кои викендов ќе одат во Галичник, да возат безбедно, да не возат ако пијат и да консумираат алкохол одговорно“, велат од скопската пивара.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира