ГИ ЗАПОЗНАВАМЕ РЕТКИТЕ БОЛЕСТИ – ВИЛСОНОВА БОЛЕСТ

    ГИ ЗАПОЗНАВАМЕ РЕТКИТЕ БОЛЕСТИ – ВИЛСОНОВА БОЛЕСТ

    Со едукативната кампања „Ги запознаваме ретките болести“ секој ден во февруари се зборува за една ретка болест, начинот на дијагностицирање, третман и предизвиците со кои се соочуваат луѓето што живеат со неа на Здружението за лица со ретки болести „Живот со предизвици“. Кампањата продолжува со презентација на ретката болест- Вилсонова болест.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира