БЕЗ МАСКИ И КОВИД ПРОТОКОЛИ И ВО ГРАДИНКИТЕ

    БЕЗ МАСКИ И КОВИД ПРОТОКОЛИ И ВО ГРАДИНКИТЕВладата претходно ги укина сите рестриктивни мерки, освен маски во здравствените установи, аптеките и во установите за згрижување на возрасни лица и лица со попреченост. (Фото: СДК.МК)

    Од денеска веќе не важат општите и посебни мерки и протоколи за заштита од ковид-19 во предучилишните установи, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

    Министерството оваа одлука ја донесе откако на 3 мај Владата ги укина сите рестриктивни мерки, освен задолжително носење заштитни маски во здравствените установи, аптеките и во установите за згрижување на возрасни лица и лица со попреченост.

    Симнете ја мобилната апликација

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира