Таг: КОВИД-19

1 2 3 94 10 / 936 НАПИСИ
ИНТЕРНОТО ОДДЕЛЕНИЕ НА ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ВЕЌЕ НЕ Е КОВИД-ЦЕНТАР, СЕ ОТВОРА ЗА СИТЕ БОЛНИ

ИНТЕРНОТО ОДДЕЛЕНИЕ НА ВЕЛЕШКАТА БОЛНИЦА ВЕЌЕ НЕ Е КОВИД-ЦЕНТАР, СЕ ОТВОРА ЗА СИТЕ БОЛНИ

Интерното одделение „Б“ тракт од Велешката болница, кое еден месец беше ковид-центар, од денес е повторно наменето само за пациентите кои ги лекува ин ...
ВЕЛЕС ПОЧНА СО БЕСПЛАТНИТЕ БРЗИ ТЕСТИРАЊА ЗА КОВИД-19, ЌЕ ИМА 40 НА ДЕН

ВЕЛЕС ПОЧНА СО БЕСПЛАТНИТЕ БРЗИ ТЕСТИРАЊА ЗА КОВИД-19, ЌЕ ИМА 40 НА ДЕН

Денеска започнаа брзите тестирања за коронавирус и во Велес, кое се одвива преку Здравствениот дом. Закажувањето е преку матичен лекар и тоа доколку п ...
КОВИД ПАЦИЕНТИ ОД ДЕНЕС ЌЕ ПРИМА И КЛИНИКАТА ЗА УВО, НОС И ГРЛО, ВО БОЛНИЦИТЕ НИЗ ЗЕМЈАВА ЛЕЖАТ 1.314 БОЛНИ, ИМА УШТЕ 130 МЕСТА

КОВИД ПАЦИЕНТИ ОД ДЕНЕС ЌЕ ПРИМА И КЛИНИКАТА ЗА УВО, НОС И ГРЛО, ВО БОЛНИЦИТЕ НИЗ ЗЕМЈАВА ЛЕЖАТ 1.314 БОЛНИ, ИМА УШТЕ 130 МЕСТА

Од денес со ковид пациенти ќе почне да се полни и Клиниката за уво, нос и грло, каде во Ковид-центарот ќе може да се сместат 50 болни, вели Министерст ...
39 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД КОИ 16 СЕ ОД СКОПЈЕ, УШТЕ 1.288 ПОЗИТИВНИ ОД 3.349 ТЕСТИРАЊА

39 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД КОИ 16 СЕ ОД СКОПЈЕ, УШТЕ 1.288 ПОЗИТИВНИ ОД 3.349 ТЕСТИРАЊА

Триесет и девет лица починаа од компликации од ковид-19 во изминатите 24 часа, а регистрирани се 1.288 нови случаи од 3.349 тестирања. Од починати 39 ...
РУСИЈА ТВРДИ ДЕКА НЕЈЗИНАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ДАВА ЗАШТИТА ОД 95%, ПУТИН СЀ УШТЕ НЕ ЈА ПРИМИЛ

РУСИЈА ТВРДИ ДЕКА НЕЈЗИНАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ДАВА ЗАШТИТА ОД 95%, ПУТИН СЀ УШТЕ НЕ ЈА ПРИМИЛ

Русија соопшти дека нејзината вакцина против ковид-19 обезбедува заштита од 95%, што ја става на исто ниво со оние на „Модерна“ и „Фајзер“. Руски офиц ...
15 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, МЕЃУ КОИ 6 ОД ПРИЛЕП, УШТЕ 1.039 ПОЗИТИВНИ ОД 3.143 ТЕСТОВИ

15 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, МЕЃУ КОИ 6 ОД ПРИЛЕП, УШТЕ 1.039 ПОЗИТИВНИ ОД 3.143 ТЕСТОВИ

Во болнички услови последниве 24 часа починаа 15 лица по компликации од ковид-19, а од 3.143 тестирања, регистрирани се 1.039 нови случаи на ковид-19. ...
СО МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА БИТОЛА ПО 43 ГОДИНИ ЌЕ ДОБИЕ НОВ РЕНТГЕН АПАРАТ НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ

СО МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА БИТОЛА ПО 43 ГОДИНИ ЌЕ ДОБИЕ НОВ РЕНТГЕН АПАРАТ НА ИНФЕКТИВНОТО ОДДЕЛЕНИЕ

Модуларниот Ковид-центар, за чие подигање почнаа подготовки до Клиничката болница во Битола, ќе биде опремен со нова медицинска опрема со цел пациенти ...
ЗА НАЈТЕШКО БОЛНИТЕ ОД КОВИД-19 СЕ ОТВОРА И ОДДЕЛЕНИЕТО ЗА КАРДИОЛОГИЈА, ГЕРМАНИЈА ПОДАРИ АМБУЛАНТНА КОЛА ЗА ШТИПСКАТА БОЛНИЦА

ЗА НАЈТЕШКО БОЛНИТЕ ОД КОВИД-19 СЕ ОТВОРА И ОДДЕЛЕНИЕТО ЗА КАРДИОЛОГИЈА, ГЕРМАНИЈА ПОДАРИ АМБУЛАНТНА КОЛА ЗА ШТИПСКАТА БОЛНИЦА

Од денеска, за најтешко болните од ковид-19 се отвора и дел од Одделението за кардиологија на Клиничката болница во Штип. Владата на СР Германија дони ...
204 ПОЧИНАТИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ОД КОВИД-19, МЕЃУ КОИ И ПЕТМИНА НА ВОЗРАСТ ОД 30-39 ГОДИНИ

204 ПОЧИНАТИ ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ОД КОВИД-19, МЕЃУ КОИ И ПЕТМИНА НА ВОЗРАСТ ОД 30-39 ГОДИНИ

Од 16 до 22 ноември во земјава по компликации од ковид-19 починале 204 лица од 24 градови, што е зголемување од 18.6 проценти во однос на минатата нед ...
БУГАРИЈА ОДИ ВО НОВ КАРАНТИН, ЈА ИМА ТРЕТАТА НАЈГОЛЕМА СТАПКА НА СМРТНОСТ ОД КОВИД-19 ВО ЕУ

БУГАРИЈА ОДИ ВО НОВ КАРАНТИН, ЈА ИМА ТРЕТАТА НАЈГОЛЕМА СТАПКА НА СМРТНОСТ ОД КОВИД-19 ВО ЕУ

Бугарија планира да ги затвори училиштата, градинките, рестораните и продавниците и да ги забрани сите спортски натпревари, туристички патувања и прив ...
1 2 3 94 10 / 936 НАПИСИ