БИТОЛА НЕ Е НА ПРОДАЖБА, ПОВТОРНО ИШАРАНА ОПШТИНАТА

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Битола,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  БИТОЛА НЕ Е НА ПРОДАЖБА, ПОВТОРНО ИШАРАНА ОПШТИНАТА

  „Битола не е на продажба“ извикуваа неколку стотици битолчани и бараа оставка од градоначалникот Владимир Талески. Вечерва „Шарената револуција“ се пресели и во Битола. Демонстрантите ја обоија општинската фасада фрлајќи со балони со различна боја.

  Толпата тргна од Офицерскиот дом, низ Широк Сокак до канцеларијата на претседателот Ѓорѓе Иванов и застана пред општината каде зборуваа повеќемина демонстранти.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари