Таг: Владимир Талевски

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
ТАЛЕСКИ СПРОВЕДЕН ВО ПРИЛЕПСКИОТ ЗАТВОР, ДЕЛИ ЌЕЛИЈА СО ДРУГИ ЗАТВОРЕНИЦИ

ТАЛЕСКИ СПРОВЕДЕН ВО ПРИЛЕПСКИОТ ЗАТВОР, ДЕЛИ ЌЕЛИЈА СО ДРУГИ ЗАТВОРЕНИЦИ

Од вчера попладне поранешниот градоначалник на Битола Владимир Талески е спроведен во Прилепскиот затвор на излежување на затворската казна за случајо ...
ВЛАСТА ЌЕ ВРАБОТИ 67 ЛИЦА ВО ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ВО БИТОЛА

ВЛАСТА ЌЕ ВРАБОТИ 67 ЛИЦА ВО ЈАВНИТЕ ПРЕТПРИЈАТИЈА ВО БИТОЛА

67 лица ќе се вработат во јавните претпријатија во Битола кои се под општинска капа. Годишните програми за вработување треба да бидат  разгледани и пр ...
ОСОМНИЧЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА ВО ПРЕДИЗБОРНИТЕ АКТИВНОСТИ НА АНТОНИО МИЛОШОСКИ

ОСОМНИЧЕНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА БИТОЛА ВО ПРЕДИЗБОРНИТЕ АКТИВНОСТИ НА АНТОНИО МИЛОШОСКИ

По тримесечниот куќен притвор, битолскиот градоначалник Владимир Талески се вклучува во предизборните активности на ВМРО-ДПМНЕ во Битола. Тој попладне ...
УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА ТАЛЕВСКИ, ДВАПАТИ НЕДЕЛНО МОРА ДА СЕ ПРИЈАВУВА ВО СУД

УКИНАТ ПРИТВОРОТ ЗА ТАЛЕВСКИ, ДВАПАТИ НЕДЕЛНО МОРА ДА СЕ ПРИЈАВУВА ВО СУД

Со денешното решение на Апелацискиот суд, наместо куќен притвор градоначалникот на Битола Владимир Талевски доби мерки за претпазливост, соопшти Основ ...
СИТЕ БЕГААТ ОД ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕВОЗ НА УЧЕНИЦИ ВО БИТОЛА

СИТЕ БЕГААТ ОД ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕВОЗ НА УЧЕНИЦИ ВО БИТОЛА

Училишниот одбор на Техничкото училиште денес најверојатно ќе одлучува дали ќе биде носител на тендерот за бесплатен школски превоз во Битола. Општина ...
СЈО ТРЕБАЛО ДА БАРА ЗАБРАНА ЗА РАБОТА, А НЕ САМО ПРИТВОР, ОБЈАСНУВА КРИВИЧНИОТ СУД  ЗОШТО БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕВСКИ УШТЕ СЕ НА ФУНКЦИИ

СЈО ТРЕБАЛО ДА БАРА ЗАБРАНА ЗА РАБОТА, А НЕ САМО ПРИТВОР, ОБЈАСНУВА КРИВИЧНИОТ СУД ЗОШТО БОЖИНОВСКИ И ТАЛЕВСКИ УШТЕ СЕ НА ФУНКЦИИ

Кривичниот суд реагира на текстот објавен на порталот САКАМДАКАЖАМ.МК под наслов наслов:“КИРИЛ БОЖИНОВСКИ И ВЛАДИМИР ТАЛЕВСКИ СМЕАТ ДА ВОДАТ ВЛАДА И О ...
ТАЛЕВСКИ ПОТВРДИ ДЕКА ПОТПИШУВА ДОКУМЕНТИ И ЈА ВОДИ БИТОЛА ОД КУЌЕН ПРИТВОР

ТАЛЕВСКИ ПОТВРДИ ДЕКА ПОТПИШУВА ДОКУМЕНТИ И ЈА ВОДИ БИТОЛА ОД КУЌЕН ПРИТВОР

Немам сторено никакво кривично дело, не се чувствувам виновен и сметам дека не е коректно врз основа на еден телефонски разговор што го водат „некои д ...
ЗАГАДЕНА ВОДАТА ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ПЕЛИСТЕР

ЗАГАДЕНА ВОДАТА ВО НАЦИОНАЛНИОТ ПАРК ПЕЛИСТЕР

Водата во националниот парк Пелистер е загадена за пиење. На чешмите на Голема Ливада, Бегова чешма , Кај печурката и на други локации низ паркот се и ...

ЧЕЧЕНСКА НЕВЕСТА

1 Ај сега да одиме на одмор, доста се зафркававме на ова топлово време. Договор за договор е постигнат. Како одат договорите во Македонија дури и во п ...
ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ТАЛЕСКИ ЗА НОВИ 30 ДЕНА

ПРОДОЛЖЕН ПРИТВОРОТ НА ТАЛЕСКИ ЗА НОВИ 30 ДЕНА

Кривичниот суд му го продолжи протворот на битолскииот градоначалник Владимир Талески за уште 30 дена. Според соопштението објавено на интернет страни ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ