ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС СЕ ДОГОВОРИЛЕ ДА ПРОДОЛЖАТ ПРЕГОВОРИТЕ, СООПШТИ МНР

  ДИМИТРОВ И КОЅИЈАС СЕ ДОГОВОРИЛЕ ДА ПРОДОЛЖАТ ПРЕГОВОРИТЕ, СООПШТИ МНРФото: СДК.МК

  Министрите за надворешни работи на Македонија и Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас се договориле да ги продолжат преговорите, по денешната средба во канцеларијата на ОН во Виена со личниот пратеник на Генералниот секретар на ОН, Метју Нимиц.

  „По конструктивната средба која е дел од напорите за наоѓање на заедничко прифатливо решение за надминување на разликата околу името, министрите за надворешни работи се согласија да ги продолжат напорите под покровителство на ОН “, соопшти МНР.

   

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари