ДОДЕКА ВМРО СЛАВИ ПОЛИЦИЈАТА АПСИ АКТИВИСТИ НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ДОДЕКА ВМРО СЛАВИ ПОЛИЦИЈАТА АПСИ АКТИВИСТИ НА ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА

  Полицијата апси активисти од десната страна на кејот на Вардар додека од другата страна на реката, на иста линија на терсата на Музејот на македонска борба во тек е говорот на поранешниот премиер Никола Груевски по повод 26 годни од постоење на ВМРО-ДПМНЕ.

  Активистите на Шарена револуција од Плоштад  се обидоа преку Камен мост да тргнат кон Музејот, но полцијата ги псречи. Полицајците не дозволија никој да помине кон Музејот, ги прпушташе само пешаците кои доаѓаа од Музејот кон Плоштадот.

  вмро роденден

  Груевски се спремаше за говорот во кој го обвини СДСМ дека сака да ги цензурира медиумите (Фото: СДК.МК)

  Откако полицијата ги спречи активистите на Шарена револуција се симнаа на кејот на Вардар за да постават транспаренти, но тогаш полцијата почна да апси.

  Прв беше уапсен Павле Богоевски. Полицијата го легна на земја во моментот кога се обидуваше да постави транспарент.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари