Таг: апсење

1 2 3 8 10 / 72 НАПИСИ
УАПСЕНИ ДВАЈЦА МАЖИ КОИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ГО УЦЕНАТ СЕМЕЈСТВОТО НА МИХАЕЛ ШУМАХЕР

УАПСЕНИ ДВАЈЦА МАЖИ КОИ СЕ ОБИДЕЛЕ ДА ГО УЦЕНАТ СЕМЕЈСТВОТО НА МИХАЕЛ ШУМАХЕР

Германското обвинителство соопшти дека семејството на легендата на Формула 1 Михаел Шумахер било жртва на обид за уцена и дека двајца мажи биле уапсен ...
ОСЛОБОДЕН НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ, ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ЕКРАНИТЕ АКО СЕ ДОКАЖЕ ДЕКА НАПАДНАЛ ПОЛИЦАЕЦ

ОСЛОБОДЕН НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ, ВЕЛИ ДЕКА ЌЕ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД ЕКРАНИТЕ АКО СЕ ДОКАЖЕ ДЕКА НАПАДНАЛ ПОЛИЦАЕЦ

Новинарот на „ПорталиИкс“ Фуркан Салиу вечерва е ослободен, откако поплaднето беше уапсен за време на фудбалски натпревар во скопското село Коњаре. От ...
МВР ВЕЛИ ДЕКА НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ Е УАПСЕН ЗАШТО НАПАДНАЛ СПЕЦИЈАЛЦИ НА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР

МВР ВЕЛИ ДЕКА НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ Е УАПСЕН ЗАШТО НАПАДНАЛ СПЕЦИЈАЛЦИ НА ФУДБАЛСКИ НАТПРЕВАР

По апсењето на новинарот Фуркан Салиу попладнево во скопското село Коњаре, Министерството за внатрешни работи соопшти дека Салиу и уште едно лице напа ...
УАПСЕН НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ, ЗНМ БАРА ДА БИДЕ ПУШТЕН НА СЛОБОДА И МВР ДА ЈА ИНФОРМИРА ЈАВНОСТА ЗА ПРИЧИНИТЕ ЗА НЕГОВО ПРИВЕДУВАЊЕ

УАПСЕН НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ, ЗНМ БАРА ДА БИДЕ ПУШТЕН НА СЛОБОДА И МВР ДА ЈА ИНФОРМИРА ЈАВНОСТА ЗА ПРИЧИНИТЕ ЗА НЕГОВО ПРИВЕДУВАЊЕ

Новинарот и основач на „ПорталиИкс“ Фуркан Салиу попладнево е уапсен од припадници на специјална полициска единица, по фудбалски натпревар во скопскот ...
МУ ОСТАВИЛ НА ПОЛИЦАЕЦ НА БЛАЦЕ МИТО ОД 50 ЕВРА НА БИРО, ОВОЈ ГО УАПСИЛ

МУ ОСТАВИЛ НА ПОЛИЦАЕЦ НА БЛАЦЕ МИТО ОД 50 ЕВРА НА БИРО, ОВОЈ ГО УАПСИЛ

Поткуп, апсење и носење директно пред обвинител, кој сега бара притвор за подмитувачот, се случило вчера на Граничниот премин Блаце, кога сопственик н ...
ДВАЈЦА ПОЛСКИ ПРАТЕНИЦИ УАПСЕНИ ДОДЕКА БЕА КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ДУДА, ВЕЛАТ ДЕКА ВО ЗЕМЈАТА СЕ СОЗДАВА ДИКТАТУРА

ДВАЈЦА ПОЛСКИ ПРАТЕНИЦИ УАПСЕНИ ДОДЕКА БЕА КАЈ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ДУДА, ВЕЛАТ ДЕКА ВО ЗЕМЈАТА СЕ СОЗДАВА ДИКТАТУРА

Полската полиција ги уапси поранешниот министер за внатрешни работи Мариуш Камински и неговиот заменик Мацеј Васик додека беа во претседателската пала ...
БИВШИОТ АЛБАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ И ПРЕМИЕР БЕРИША СЕ СООЧУВА СО АПСЕЊЕ ОТКАКО ПАРЛАМЕНТОТ МУ ГО УКИНА ИМУНИТЕТОТ ПОРАДИ КОРУПЦИЈА

БИВШИОТ АЛБАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ И ПРЕМИЕР БЕРИША СЕ СООЧУВА СО АПСЕЊЕ ОТКАКО ПАРЛАМЕНТОТ МУ ГО УКИНА ИМУНИТЕТОТ ПОРАДИ КОРУПЦИЈА

Албанскиот парламент изгласа укинување на имунитетот на опозицискиот лидер Сали Бериша откако тој беше обвинет за корупција, одлука која може да довед ...
ПОЛИЦИЈАТА НА ЛАС ВЕГАС УАПСИ МАЖ ОБВИНЕТ ЗА УБИСТВОТО НА РАПЕРОТ ТУПАК ШАКУР ВО 1996

ПОЛИЦИЈАТА НА ЛАС ВЕГАС УАПСИ МАЖ ОБВИНЕТ ЗА УБИСТВОТО НА РАПЕРОТ ТУПАК ШАКУР ВО 1996

Полицијата на Лас Вегас уапси маж во врска со убиството на легендарниот рапер Тупак Шакур пред речиси три децении. Шакур имаше само 25 години кога беш ...
УАПСЕН ИГОР ГИРКИН, РУСКИОТ НАЦИОНАЛИСТ КОЈ ИМАШЕ КЛУЧНА УЛОГА ВО АНЕКСИЈАТА НА КРИМ

УАПСЕН ИГОР ГИРКИН, РУСКИОТ НАЦИОНАЛИСТ КОЈ ИМАШЕ КЛУЧНА УЛОГА ВО АНЕКСИЈАТА НА КРИМ

Руските власти денеска го уапсија познатиот руски националист Игор Гиркин, кој јавно ги критикуваше Владимир Путин и шефовите на војската за начинот н ...
СО САМО 11 СПОМЕНИЦИ, ПРЕКУ ИТАЛИЈАНСКА ФИРМА КОЈА ЛАЖНО СЕ ПРИКАЖАЛА ДЕКА ИМА ЛЕАРНИЦА, ИСПРАНИ БИЛЕ НАД 16 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ПРОЕКТОТ „СКОПЈЕ 2014“ НА ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

СО САМО 11 СПОМЕНИЦИ, ПРЕКУ ИТАЛИЈАНСКА ФИРМА КОЈА ЛАЖНО СЕ ПРИКАЖАЛА ДЕКА ИМА ЛЕАРНИЦА, ИСПРАНИ БИЛЕ НАД 16 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ПРОЕКТОТ „СКОПЈЕ 2014“ НА ВЛАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ

На прес-конференција по апсењето на група од 15 лица осомничени за злоупотреба на буџетски средства и за перење на над 16 милиони евра, обвинителот Љу ...
1 2 3 8 10 / 72 НАПИСИ