Таг: апсење

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
ТРАМП ОЧЕКУВА ДЕКА ЌЕ ГО УАПСАТ ВО ВТОРНИК, ПОВИКА НА ПРОТЕСТИ

ТРАМП ОЧЕКУВА ДЕКА ЌЕ ГО УАПСАТ ВО ВТОРНИК, ПОВИКА НА ПРОТЕСТИ

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп преку социјалните мрежи објави дека очекува да биде уапсен во вторник, бидејќи обвинителот од Њујорк ...
БАЈДЕН ГО ПОЗДРАВИ НАЛОГОТ ЗА АПСЕЊЕ НА ПУТИН ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА ВО УКРАИНА НА МЕЃУНАРОДНИОТ КРИВИЧЕН СУД

БАЈДЕН ГО ПОЗДРАВИ НАЛОГОТ ЗА АПСЕЊЕ НА ПУТИН ЗА ВОЕНИ ЗЛОСТОРСТВА ВО УКРАИНА НА МЕЃУНАРОДНИОТ КРИВИЧЕН СУД

Американскиот претседател Џо Бајден го поздрави налогот за апсење на рускиот претседател Владимир Путин издаден од Меѓународниот кривичен суд (ИЦЦ). С ...
УБИЕЦ НА ИТАЛИЈАНСКАТА МАФИЈА ФАТЕН ПО 16 ГОДИНИ БЕГСТВО, РАБОТЕЛ КАКО ПИЦА МАЈСТОР ВО ФРАНЦИЈА

УБИЕЦ НА ИТАЛИЈАНСКАТА МАФИЈА ФАТЕН ПО 16 ГОДИНИ БЕГСТВО, РАБОТЕЛ КАКО ПИЦА МАЈСТОР ВО ФРАНЦИЈА

Осудениот убиец на италијанската мафија Едгардо Греко, кој беше во бегство од 2006, е фатен во Франција, каде што најмалку три години работел како пиц ...
ВО СЛОВЕНИЈА УАПСЕНИ ДВАЈЦА РУСКИ ШПИОНИ

ВО СЛОВЕНИЈА УАПСЕНИ ДВАЈЦА РУСКИ ШПИОНИ

Словенечката разузнавачко-безбедносна агенција (СОВА) објави дека уапсила двајца странски државјани обвинети дека шпионирале за Русија. Тие работеле т ...
ОТКРИЕНО УШТЕ ЕДНО СКРИВАЛИШТЕ НА УАПСЕНИОТ ШЕФ НА КОЗА НОСТРА, ВНАТРЕ ИМАЛО И СКАПОЦЕНИ КАМЕЊА И НАКИТ

ОТКРИЕНО УШТЕ ЕДНО СКРИВАЛИШТЕ НА УАПСЕНИОТ ШЕФ НА КОЗА НОСТРА, ВНАТРЕ ИМАЛО И СКАПОЦЕНИ КАМЕЊА И НАКИТ

Италијанската полиција пронајде уште едно скривалиште на шефот на мафијашката организација Коза ностра, Матео Месина Денаро, кој беше уапсен во понеде ...
ДВЕ ПОЗНАТИ ИРАНСКИ АКТЕРКИ УАПСЕНИ ЗАШТО ЈА ТРГНАА ШАМИЈАТА ЗА ДА ГИ ПОДДРЖАТ ПРОТЕСТИТЕ

ДВЕ ПОЗНАТИ ИРАНСКИ АКТЕРКИ УАПСЕНИ ЗАШТО ЈА ТРГНАА ШАМИЈАТА ЗА ДА ГИ ПОДДРЖАТ ПРОТЕСТИТЕ

Две угледни ирански актерки се уапсени откако јавно ги поддржаа масовните антивладини протести, објавија државните медиуми. Хенгамех Газијани и Катају ...
УАПСЕНИОТ НАРКО ДИЛЕР КОЈ ПОВРЕДИ ПОЛИЦАЈЦИ ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ВО ЌЕЛИЈА ВО “ИДРИЗОВО”, А НАЈДЕН Е ВО РЕСЕН, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГО ИСПИТУВА НЕГОВОТО ОСЛОБОДУВАЊЕ

УАПСЕНИОТ НАРКО ДИЛЕР КОЈ ПОВРЕДИ ПОЛИЦАЈЦИ ТРЕБАЛО ДА БИДЕ ВО ЌЕЛИЈА ВО “ИДРИЗОВО”, А НАЈДЕН Е ВО РЕСЕН, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГО ИСПИТУВА НЕГОВОТО ОСЛОБОДУВАЊЕ

Осуденото лице Л.Г. од Струга, кој вчера при апсењето за дрога повреди двајца полицајци, но беше брзо совладан, е во притвор. Но МВР вчера начна ми ...
ДЕПОРТИРАН БУГАРСКИОТ ДРЖАВЈАНИН КОЈ БЕШЕ УАПСЕН СО ДВА НОЖА КАЈ КЛУБОТ „БОРИС ТРЕТИ“ ВО ОХРИД

ДЕПОРТИРАН БУГАРСКИОТ ДРЖАВЈАНИН КОЈ БЕШЕ УАПСЕН СО ДВА НОЖА КАЈ КЛУБОТ „БОРИС ТРЕТИ“ ВО ОХРИД

Бугарски државјанин кај кого биле пронајдени два ножа е приведен во близина на бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Тој им станал сомн ...
СЕВЕРИНА УАПСЕНА НА АЕРОДРОМОТ ВО ЗАГРЕБ, СЕ ТЕПАЛА СО СЕСТРА Ѝ ВО СТАНОТ НА НИВНАТА МАЈКА

СЕВЕРИНА УАПСЕНА НА АЕРОДРОМОТ ВО ЗАГРЕБ, СЕ ТЕПАЛА СО СЕСТРА Ѝ ВО СТАНОТ НА НИВНАТА МАЈКА

Хрватската пејачка Северина денеска беше уапсена на аеродромот во Загреб на барање на сплитската полиција. Како што објави „Јутарњи лист“, причината з ...
УАПСЕНИ ТРИ ЛИЦА КОИ ЈА ЗАПАЛИЈА КОЛАТА НА ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ

УАПСЕНИ ТРИ ЛИЦА КОИ ЈА ЗАПАЛИЈА КОЛАТА НА ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ ШИЛЕГОВ

Министерството за внатрешни работи вчера уапси три лица кои пред еден месец ја запалиле колата на ексградоначалникот на Скопје, Петре Шилегов. Како шт ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ