Таг: апсење

1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ
ЗАПЛЕНЕТИ 13.000 ФАЛСИФИКУВАНИ ЕВРА КАЈ ЖИТЕЛ НА ТЕТОВСКА ДОЛНА ЛЕШНИЦА

ЗАПЛЕНЕТИ 13.000 ФАЛСИФИКУВАНИ ЕВРА КАЈ ЖИТЕЛ НА ТЕТОВСКА ДОЛНА ЛЕШНИЦА

Тетовската полиција денеска извршила претрес во домот и во помошните простории на 44-годишниот Б. Џ. од тетовското село Долна Лешница, при што пронашл ...
ФАТЕН КРАДЕЦ ОД СКОПЈЕ КОЈ ВО БИТОЛА И ОХРИД ИЗВРШИЛ 33 КРАЖБИ

ФАТЕН КРАДЕЦ ОД СКОПЈЕ КОЈ ВО БИТОЛА И ОХРИД ИЗВРШИЛ 33 КРАЖБИ

Приведен е крадец од Скопје кој извршил 33 кражби во Битола и Охрид, соопштија од СВР Битола. Полициски службеници од Отсекот за општ криминал во С ...
БРУС СПРИНГСТИН УАПСЕН ЗАШТО ВОЗЕЛ ПИЈАН

БРУС СПРИНГСТИН УАПСЕН ЗАШТО ВОЗЕЛ ПИЈАН

Брус Спрингстин бил уапсен во Њу Џерси пред три месеци и обвинет за возење во пијана состојба, потврдија официјални лица. Тој треба да се појави на су ...
ПОЛИЦИЈАТА УАПСИ ДВАЈЦА ОД ГРУПАТА „ЈАВНА СОБА“ КОЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА ФОТОГРАФИИ НА ЖЕНИ, ЌЕ СЕ АПСАТ УШТЕ ЧЛЕНОВИ

ПОЛИЦИЈАТА УАПСИ ДВАЈЦА ОД ГРУПАТА „ЈАВНА СОБА“ КОЈА ЗЛОУПОТРЕБУВА ФОТОГРАФИИ НА ЖЕНИ, ЌЕ СЕ АПСАТ УШТЕ ЧЛЕНОВИ

Полицијата, која подолго време била во групата Јавна соба на апликацијата Телеграм, чии членови крадат и злоупотребуваат фотографии од приватни фејсбу ...
ТРИ ЛИЦА УАПСЕНИ ЗА ЛАНСКИОТ СПЕКТАКУЛАРЕН ГРАБЕЖ НА ДИЈАМАНТИ ВО ДРЕЗДЕН, ВО АКЦИЈАТА УЧЕСТВУВАЛЕ НАД 1.600 ПОЛИЦАЈЦИ

ТРИ ЛИЦА УАПСЕНИ ЗА ЛАНСКИОТ СПЕКТАКУЛАРЕН ГРАБЕЖ НА ДИЈАМАНТИ ВО ДРЕЗДЕН, ВО АКЦИЈАТА УЧЕСТВУВАЛЕ НАД 1.600 ПОЛИЦАЈЦИ

Повеќе од 1.600 полицајци изведоа серија претреси во Берлин и уапсија три лица кои се поврзуваат со ланскиот спектакуларен грабеж во музејот Зелен тре ...
БЕЛОРУСКАТА ОПОЗИЦИОНЕРКА КОЛЕСНИКОВА ПРИВЕДЕНА НА ГРАНИЦАТА СО УКРАИНА ДЕН ОТКАКО ИСЧЕЗНА

БЕЛОРУСКАТА ОПОЗИЦИОНЕРКА КОЛЕСНИКОВА ПРИВЕДЕНА НА ГРАНИЦАТА СО УКРАИНА ДЕН ОТКАКО ИСЧЕЗНА

Една од водечките белоруски опозиционерки Марија Колесникова е приведена на границата со Украина, ден откако исчезна во Минск. Белоруските власти к ...
СЛОВЕНЕЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО АПСЕЊЕТО НА МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА ЗА СКАНДАЛОТ СО РЕСПИРАТОРИ

СЛОВЕНЕЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПО АПСЕЊЕТО НА МИНИСТЕРОТ ЗА ЕКОНОМИЈА ЗА СКАНДАЛОТ СО РЕСПИРАТОРИ

Министерот за внатрешни работи на Словенија Алеш Хојс поднесе оставка во знак на протест поради апсењето на министерот за економија Здравко Почивалшек ...
ИНВЕСТИТОРИ НА НЕЛЕГАЛНИ ГРАДБИ ВО АЛБАНИЈА ОБВИНЕТИ ЗА УБИСТВО ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД МИНАТИОТ МЕСЕЦ

ИНВЕСТИТОРИ НА НЕЛЕГАЛНИ ГРАДБИ ВО АЛБАНИЈА ОБВИНЕТИ ЗА УБИСТВО ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ОД МИНАТИОТ МЕСЕЦ

Деветмина се уапсени во Албанија под обвинение за убиство и злоупотреба на моќта по земјотресот од минатиот месец, во кој загинаа 51 лице. Како што о ...
АМЕРИКАНСКИ ЕКСПЕРТ ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ УАПСЕН ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ

АМЕРИКАНСКИ ЕКСПЕРТ ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ УАПСЕН ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ

Американски професор кој напиша книга за организиран криминал и важи за експерт за перење пари и корупција во Јужна Америка е уапсен под обвинение дек ...
ЏЕЈН ФОНДА ПРИМИ ФИЛМСКА НАГРАДА ДОДЕКА ЈА АПСЕА НА ПРОТЕСТ

ЏЕЈН ФОНДА ПРИМИ ФИЛМСКА НАГРАДА ДОДЕКА ЈА АПСЕА НА ПРОТЕСТ

Џејн Фонда прими престижна награда на Британската филмска академија додека полицијата во лисици ја носеше од протестот против климатски промени во Ваш ...
1 2 3 4 5 7 30 / 61 НАПИСИ