Таг: апсење

1 2 3 4 5 40 / 45 НАПИСИ
90 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИРИТЕ ВО БАРСЕЛОНА, ПУЧДЕМОН ДЕНЕСКА ВО СУД ВО ГЕРМАНИЈА

90 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИРИТЕ ВО БАРСЕЛОНА, ПУЧДЕМОН ДЕНЕСКА ВО СУД ВО ГЕРМАНИЈА

Поранешниот каталонски претседател Карлес Пучдемон денеска треба да се појави на суд, откако викендов беше уапсен во Германија, што иницираше масовни ...
ГАЗДАТА НА „АГРОКОР“ ИВИЦА ТОДОРИЌ Ѝ СЕ ПРЕДАДЕ НА ЛОНДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА

ГАЗДАТА НА „АГРОКОР“ ИВИЦА ТОДОРИЌ Ѝ СЕ ПРЕДАДЕ НА ЛОНДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА

По речиси еден месец во бегство, основачот на банкротираниот прехранбен концерн „Агрокор“, Ивица Тодориќ, ѝ се предаде на лондонската полиција, потврд ...
КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР Ѝ СЕ ПРЕДАДЕ НА БЕЛГИСКАТА ПОЛИЦИЈА

КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР Ѝ СЕ ПРЕДАДЕ НА БЕЛГИСКАТА ПОЛИЦИЈА

Разрешениот претседател на Каталонија, Карлес Пуигдемонт, ѝ се предал на белгиската полиција, објави телевизијата ВРТ. Белгиските обвинители, кои о ...
САУДИСКА АРАБИЈА УАПСИ 11-МИНА ПРИНЦОВИ ПОРАДИ КОРУПЦИЈА

САУДИСКА АРАБИЈА УАПСИ 11-МИНА ПРИНЦОВИ ПОРАДИ КОРУПЦИЈА

Новото антикорупциско тело на Саудиска Арабија одреди притвор за 11-мина принцови, четворица сегашни и за уште десетина поранешни министри, објави тел ...
СЕ ПОДГОТВУВА АПСЕЊЕ НА ПРОДУЦЕНТОТ ХАРВИ ВАЈНСТИН ЗА СИЛУВАЊЕ

СЕ ПОДГОТВУВА АПСЕЊЕ НА ПРОДУЦЕНТОТ ХАРВИ ВАЈНСТИН ЗА СИЛУВАЊЕ

Њујоршката полиција соопшти дека има најцврст случај досега што би можел да доведе до апсење на влијателниот холивудски продуцент Харви Вајнстин, кого ...
ШПАНИЈА ИЗДАДЕ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР ПУИГДЕМОНТ

ШПАНИЈА ИЗДАДЕ НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР ПУИГДЕМОНТ

Шпански судија и официјално издаде меѓународен налог за апсење на разрешениот претседател на Каталонија, Карлес Пуигдемонт, кој моментално престојува ...
КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ ЗАДРЖАНИ ВО ПРИТВОР, ИЗДАДЕН НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА ПУИГДЕМОНТ

КАТАЛОНСКИТЕ ЛИДЕРИ ЗАДРЖАНИ ВО ПРИТВОР, ИЗДАДЕН НАЛОГ ЗА АПСЕЊЕ НА ПУИГДЕМОНТ

Судот во Мадрид го прифати барањето на јавниот обвинител и нареди осум разрешени членови на каталонската влада да бидат задржани во притвор, откако ти ...
ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА НЕДЕЛКОВА ДЕКА АПСЕЊЕТО НА ТЕМЕЛКО ПО НАЛОГ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО

ВАНГЕЛОВСКИ ЌЕ ЈА ПОНИШТИ ОДЛУКАТА НА НЕДЕЛКОВА ДЕКА АПСЕЊЕТО НА ТЕМЕЛКО ПО НАЛОГ НА СЈО БИЛО ЗАКОНСКО

Врховниот суд ќе ја смени одлуката дека апсењето на градоначалникот на Општина Пустец Едмонд Темелко по барање на Специјалното јавно обвинителство (СЈ ...
ИМ ИЗБЕГАЛ СО ЛИСИЦИ НА РАЦЕТЕ, ПОЛИЦАЈЦИТЕ ПУКАЛЕ ВО ВОЗДУХ ВО СТРУМИЦА

ИМ ИЗБЕГАЛ СО ЛИСИЦИ НА РАЦЕТЕ, ПОЛИЦАЈЦИТЕ ПУКАЛЕ ВО ВОЗДУХ ВО СТРУМИЦА

Полицајци во цивилка пукале во воздух откако се обиделе да приведат момче во Турското маало во Струмица. Инцидентот се случил околу 18 часот на улицат ...
ИТНО И БЕЗУСЛОВНО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ПОБАРА МЕЃУНАРОДНАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА НОВИНАРИ

ИТНО И БЕЗУСЛОВНО ОСЛОБОДУВАЊЕ НА ЗОРАН БОЖИНОВСКИ, ПОБАРА МЕЃУНАРОДНАТА ФЕДЕРАЦИЈА НА НОВИНАРИ

Меѓународната федерација на новинари повика на итно и безусловно ослободување на македонскиот независен новинар Зоран Божиновски. Генералниот секрета ...
1 2 3 4 5 40 / 45 НАПИСИ