Таг: апсење

1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ
КАНАДА БЕЗ ОБЈАСНУВАЊЕ ЈА УАПСИ ЌЕРКАТА НА ОСНОВАЧОТ НА „ХУАВЕИ“ И МОЖЕ ДА ЈА ЕКСТРАДИРА ВО САД

КАНАДА БЕЗ ОБЈАСНУВАЊЕ ЈА УАПСИ ЌЕРКАТА НА ОСНОВАЧОТ НА „ХУАВЕИ“ И МОЖЕ ДА ЈА ЕКСТРАДИРА ВО САД

Кина ги повика САД и Канада да го разјаснат апсењето на Менг Ванџоу, ќерката на основачот на „Хуавеи“ и прв човек на финансиите во телекомуникацискиот ...
НА ФЛОРИДА УАПСЕНО ЛИЦЕТО КОЕ ИСПРАТИ ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ДО ДЕСЕТИНА КРИТИЧАРИ НА ТРАМП

НА ФЛОРИДА УАПСЕНО ЛИЦЕТО КОЕ ИСПРАТИ ЕКСПЛОЗИВНИ НАПРАВИ ДО ДЕСЕТИНА КРИТИЧАРИ НА ТРАМП

Едно лице е уапсено во врска со експлозивните направи што изминативе денови им беа испратени на десетина високи демократи и други критичари на Доналд ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО УАПСЕН ЗА ШВЕРЦ НА ЦИГАРИ

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА НОВО СЕЛО УАПСЕН ЗА ШВЕРЦ НА ЦИГАРИ

Градоначалникот на Општина Ново Село, Боро Стојчев, синоќа е приведен под сомнение за шверц на цигари, објави МВР. Според соопштението на СВР Струмица ...
ЗЛАТНА ЗОРА ПОВИКА НА ПУЧ И АПСЕЊЕ НА ПРЕМИЕРОТ ЦИПРАС ПОРАДИ ПРИФАЌАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО СКОПЈЕ

ЗЛАТНА ЗОРА ПОВИКА НА ПУЧ И АПСЕЊЕ НА ПРЕМИЕРОТ ЦИПРАС ПОРАДИ ПРИФАЌАЊЕ НА ДОГОВОРОТ СО СКОПЈЕ

Претседателот на грчкиот парламент Никос Вуцис привремено го забрани дејствувањето на неонацистичката партија Златна зора, поради нејзините коментари ...
ОДДЕЛОТ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВО МВР УТРОВО АПСИ ВО КАВАДАРЦИ И НЕГОТИНО ЛИЦА КОИ ПУШТИЛЕ ВО ПРОМЕТ ИЛЈАДНИЦИ ФАЛСИФИКУВАНИ ДОЛАРИ

ОДДЕЛОТ ЗА ОРГАНИЗИРАН КРИМИНАЛ ВО МВР УТРОВО АПСИ ВО КАВАДАРЦИ И НЕГОТИНО ЛИЦА КОИ ПУШТИЛЕ ВО ПРОМЕТ ИЛЈАДНИЦИ ФАЛСИФИКУВАНИ ДОЛАРИ

Одделот за организиран криминал во МВР во широка акција од рано утрово врши претрес на десетина локации во Неготино и во Кавадарци за заплена на погол ...
КОСОВО ГО УАПСИ И ДЕПОРТИРАШЕ ДИРЕКТОРОТ НА СРПСКАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЗА КОСОВО

КОСОВО ГО УАПСИ И ДЕПОРТИРАШЕ ДИРЕКТОРОТ НА СРПСКАТА КАНЦЕЛАРИЈА ЗА КОСОВО

Специјалната единица на косовската полиција попладнево во Косовска Митровица го уапси директорот на српската канцеларија за Косово и Метохија Марко Ѓу ...
90 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИРИТЕ ВО БАРСЕЛОНА, ПУЧДЕМОН ДЕНЕСКА ВО СУД ВО ГЕРМАНИЈА

90 ПОВРЕДЕНИ ВО СУДИРИТЕ ВО БАРСЕЛОНА, ПУЧДЕМОН ДЕНЕСКА ВО СУД ВО ГЕРМАНИЈА

Поранешниот каталонски претседател Карлес Пучдемон денеска треба да се појави на суд, откако викендов беше уапсен во Германија, што иницираше масовни ...
ГАЗДАТА НА „АГРОКОР“ ИВИЦА ТОДОРИЌ Ѝ СЕ ПРЕДАДЕ НА ЛОНДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА

ГАЗДАТА НА „АГРОКОР“ ИВИЦА ТОДОРИЌ Ѝ СЕ ПРЕДАДЕ НА ЛОНДОНСКАТА ПОЛИЦИЈА

По речиси еден месец во бегство, основачот на банкротираниот прехранбен концерн „Агрокор“, Ивица Тодориќ, ѝ се предаде на лондонската полиција, потврд ...
КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР Ѝ СЕ ПРЕДАДЕ НА БЕЛГИСКАТА ПОЛИЦИЈА

КАТАЛОНСКИОТ ЛИДЕР Ѝ СЕ ПРЕДАДЕ НА БЕЛГИСКАТА ПОЛИЦИЈА

Разрешениот претседател на Каталонија, Карлес Пуигдемонт, ѝ се предал на белгиската полиција, објави телевизијата ВРТ. Белгиските обвинители, кои о ...
САУДИСКА АРАБИЈА УАПСИ 11-МИНА ПРИНЦОВИ ПОРАДИ КОРУПЦИЈА

САУДИСКА АРАБИЈА УАПСИ 11-МИНА ПРИНЦОВИ ПОРАДИ КОРУПЦИЈА

Новото антикорупциско тело на Саудиска Арабија одреди притвор за 11-мина принцови, четворица сегашни и за уште десетина поранешни министри, објави тел ...
1 2 3 4 20 / 31 НАПИСИ