Таг: ВМРО-ДПМНЕ

1 2 3 99 10 / 989 НАПИСИ
ВЕРУВАМ ДЕКА СКОПЈАНИ МАСОВНО ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НА ГЛАСАЊЕ ВО ВТОРИОТ КРУГ И ЌЕ МИ ДОНЕСАТ ПОБЕДА, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

ВЕРУВАМ ДЕКА СКОПЈАНИ МАСОВНО ЌЕ ИЗЛЕЗАТ НА ГЛАСАЊЕ ВО ВТОРИОТ КРУГ И ЌЕ МИ ДОНЕСАТ ПОБЕДА, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ

Актуелниот градоначалник на Скопје од СДСМ Петре Шилегов вели дека ќе победи во вториот круг на Локалните избори, во кој противкандидат ќе му биде Дан ...
ОЧЕКУВАМ ПОБЕДА ВО ВТОРИОТ КРУГ СО ПОДДРШКА ОД СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, РЕЧЕ АРСОВСКА

ОЧЕКУВАМ ПОБЕДА ВО ВТОРИОТ КРУГ СО ПОДДРШКА ОД СИТЕ КАНДИДАТИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ, РЕЧЕ АРСОВСКА

Скопјани покажаа дека сакаат промени, кажа кандидатката за градоначалничка на Град Скопје Данела Арсовска, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ. Според досегашните ...
ВМРО-ДПМНЕ СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ ВО ПЕЛАГОНИСКИТЕ ОПШТИНИ НОВАЦИ И МОГИЛА

ВМРО-ДПМНЕ СЕ ВРАТИ НА ВЛАСТ ВО ПЕЛАГОНИСКИТЕ ОПШТИНИ НОВАЦИ И МОГИЛА

Стевче Стевановски од ВМРО-ДПМНЕ е новиот градоначалник на пелагониската Општина Новаци, која и на овие избори беше лидер по излезност со 72,71%. Стев ...
МАРКО КОЛЕВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ВЕЛЕС

МАРКО КОЛЕВ ОД ВМРО-ДПМНЕ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА ВЕЛЕС

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ Марко Колев прогласи победа по првиот круг за градоначалник на Општина Велес. Тој со неговите симпатизери и поддржувачи славе ...
ВМРО-ДПМНЕ СО ОГНОМЕТ ГО ПРОСЛАВИ ВОДСТВОТО ВО БИТОЛА, ОД СДСМ НАЈАВИЈА ПОБЕДА ВО ВТОР КРУГ

ВМРО-ДПМНЕ СО ОГНОМЕТ ГО ПРОСЛАВИ ВОДСТВОТО ВО БИТОЛА, ОД СДСМ НАЈАВИЈА ПОБЕДА ВО ВТОР КРУГ

По само еден мандат на СДСМ минат како локална власт, ВМРО-ДПМНЕ со нивниот кандидат за градоначалник Тони Коњановски успеа да постигне водство во прв ...
ВМРО-ДПМНЕ СЛАВИ ПОБЕДА НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ И НЕОФИЦИЈАЛНО ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО НАД 15 ОПШТИНИ ВО ПРВИОТ КРУГ

ВМРО-ДПМНЕ СЛАВИ ПОБЕДА НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ И НЕОФИЦИЈАЛНО ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО НАД 15 ОПШТИНИ ВО ПРВИОТ КРУГ

Во штабот на ВМРО-ДПМНЕ се слави победа на локалните избори со зурли и тапани и од партијата велат дека победиле во првиот круг во над 15 општини. ...
ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 Е КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КУМАНОВО, АКТЕРОТ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ

ПОЗИТИВЕН НА КОВИД-19 Е КАНДИДАТОТ НА ВМРО-ДПМНЕ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА КУМАНОВО, АКТЕРОТ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ

Кандидатот за градоначалник на Куманово од ВМРО-ДПМНЕ, актерот Тони Михајловски е позитивен на ковид-19. Тој информацијата вечерва ја сподели со јавно ...
„БЕТОН“ ГО ПРОДАВА НЕДОГРАДЕНИОТ ХОТЕЛ ДО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

„БЕТОН“ ГО ПРОДАВА НЕДОГРАДЕНИОТ ХОТЕЛ ДО БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ

Градежната кмпанија „Бетон“ го продава недоградениот хотел залепен до белата палата на ВМРО-ДПМНЕ во строгиот центар на Скопје. На хотелот, кој почна ...
ПАРТИИТЕ НА МИТИНЗИ НЕ БАРААТ СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, А ВО ПРОТОКОЛИТЕ СТОИ ДЕКА Е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН ЗА НАСТАНИ НА ОТВОРЕНО

ПАРТИИТЕ НА МИТИНЗИ НЕ БАРААТ СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, А ВО ПРОТОКОЛИТЕ СТОИ ДЕКА Е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН ЗА НАСТАНИ НА ОТВОРЕНО

Политичките партии завчера и официјално ја почнаа изборната кампања за претстојните локални со митинзи, но без да се почитуваат ковид протоколите. Нит ...
МИЦКОСКИ ОД ОХРИД НАЈАВИ ПОБЕДА НА ВМРО-ДПМНЕ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ СО 14.835 ПРОЕКТИ ЗА ОПШТИНИТЕ

МИЦКОСКИ ОД ОХРИД НАЈАВИ ПОБЕДА НА ВМРО-ДПМНЕ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ СО 14.835 ПРОЕКТИ ЗА ОПШТИНИТЕ

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ вечерва од Античкиот театар во Охрид ја почна изборната кампања за локалните избори кои ќе се одржат на 17 октоври. Лидерот на ...
1 2 3 99 10 / 989 НАПИСИ