ГОЛЕМ ПОЖАР КАЈ КОНДОВО, СКОПСКО, ОГНОТ СЕ ПРИБЛИЖУВА КОН КУЌИТЕ

  ГОЛЕМ ПОЖАР КАЈ КОНДОВО, СКОПСКО, ОГНОТ СЕ ПРИБЛИЖУВА КОН КУЌИТЕСпоред она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина. (Фото: М.И. Пачемска)

  Голем пожар вечерва го зафати пределот над скопското село Кондово. Според она што може да се види од скопската обиколница зафатена е поголема површина ниска шума. Огнот се приближува кон првите куќи.

  Пожарот го гасат девет противпожарни возила. Поради ветерот што дува гасењето е отежнато.

   

   

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира
  Booking.com

  Коментари