ГОРАТ БАРАКИТЕ НА ЗАВОДОТ ЗА УРБАНИЗАМ И АРХИТЕКТУРА ВО СКОПЈЕ

  ГОРАТ БАРАКИТЕ НА ЗАВОДОТ ЗА УРБАНИЗАМ И АРХИТЕКТУРА ВО СКОПЈЕ

  Голем пожар ги зафати бараките до средното училиште „Здравко Цветковски“ спроти бензинската пумпа на „Макпетрол“ на булеварот Партизански одреди во скопската населба Карпош.

  Се работи за објекти на Заводот за урбанизам и архитектура и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања.

  Противпожарната бригада интервенира со неколку возила во обид да го локализира пожарот.

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира
  Booking.com

  Коментари