Таг: противпожарна бригада

1 2 10 / 17 НАПИСИ
350 ПОЖАРИ ИМАЛО ЛАНИ ВО ВЕЛЕШКО

350 ПОЖАРИ ИМАЛО ЛАНИ ВО ВЕЛЕШКО

Лани на Територијалната противпожарна единица Велес имало регистрирано 351 пожар. Тоа е далеку повеќе отколку во 2018 година, кога биле регистрирани 2 ...
ЗАГИНА ПОЖАРНИКАР ПРИ ГАСЕЊЕ НА ОПОЖАРЕН ОЏАК ВО ШТИП

ЗАГИНА ПОЖАРНИКАР ПРИ ГАСЕЊЕ НА ОПОЖАРЕН ОЏАК ВО ШТИП

Пожарникарот Ѓорѓи Џонов ( 57 ) загинал при гасење на опожарен оџак на зграда на улицата Солидарност во штипската населба  Автокоманда. Несреќата се с ...
НАЈМАЛКУ 76 ЗАГИНАТИ, НАД 100 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОЖАРИТЕ ОКОЛУ АТИНА

НАЈМАЛКУ 76 ЗАГИНАТИ, НАД 100 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОЖАРИТЕ ОКОЛУ АТИНА

Најмалку 76 луѓе загинаа во големите пожари близу Атина кои што горат од завчера. Официјалната бројка од Противпожарната бригада соопштена вчера попла ...
НЕМА ПАТНИЦИ ВО КОЛАТА ШТО ПОЖАРНАТА ЈА ИЗВЛЕКУВА ОД ВАРДАР

НЕМА ПАТНИЦИ ВО КОЛАТА ШТО ПОЖАРНАТА ЈА ИЗВЛЕКУВА ОД ВАРДАР

Кола во моментов се наоѓа  во реката Вардар, во делот меѓу Камениот мост и мостот Око во центарот на Скопје. Колата е заглавена меѓу фонтаните, а екип ...
НЕМА ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ НА ГРАДЕЖЕН, СТУДЕНТИТЕ НАВРЕМЕНО БИЛЕ ЕВАКУИРАНИ

НЕМА ПОВРЕДЕНИ ВО ПОЖАРОТ НА ГРАДЕЖЕН, СТУДЕНТИТЕ НАВРЕМЕНО БИЛЕ ЕВАКУИРАНИ

Нема повредени студентите во пожарот што изби во Градежниот факултет во Скопје. Пожарот е изгаснат и има само матeријална штета. Командирот на Противп ...
ГОРИ ОХРИДСКАТА КАСАРНА, ЛУЃЕТО БЕГААТ ОД БЛИСКИТЕ КУЌИ

ГОРИ ОХРИДСКАТА КАСАРНА, ЛУЃЕТО БЕГААТ ОД БЛИСКИТЕ КУЌИ

Попладнево избувна пожар кај поранешната охридска касарна „Михаило Апостолски”. Силниот ветер го шири огнот со голема брзина и луѓето бегаат од куќите ...
ГОРИ БОРОВА ШУМА НАД ЗАЈАС, ОГНОТ СЕ ШИРИ КОН КУЌИТЕ

ГОРИ БОРОВА ШУМА НАД ЗАЈАС, ОГНОТ СЕ ШИРИ КОН КУЌИТЕ

Гори борова шума и сува трева во близина на кичевските села Зајас и Страгомишта, а пожарот се заканува да ги зафати и куќите. Од противпожарната брига ...
ПОЖАР НА ВОДНО, ЧЕТВОРИЦА СЕ ИСПИТУВААТ ДАЛИ ГО ПОДМЕТНАЛЕ

ПОЖАР НА ВОДНО, ЧЕТВОРИЦА СЕ ИСПИТУВААТ ДАЛИ ГО ПОДМЕТНАЛЕ

Пожар денеска го зафати Водно. Пожарот избувнал по 14 часот десно од крстот и гори сува треба и дел од шумата. Пожарот се проширил и кон резервоарот з ...
ПОЖАРОТ НА МАТКА ИЗГАСНАТ, ГОРИ НА ЖЕДЕН, ВО МОРАНЕ И СТУДЕНИЧАНИ

ПОЖАРОТ НА МАТКА ИЗГАСНАТ, ГОРИ НА ЖЕДЕН, ВО МОРАНЕ И СТУДЕНИЧАНИ

Во Скопје во моментов има три активни пожари. Гори сува трева и грмушки на планината Жеден, мешана шума кај селото Моране и деградирана шума и трева в ...
ПОЖАРОТ КАЈ МАТКА Е ЛОКАЛИЗИРАН, ЕКИПИ ЌЕ ДЕЖУРААТ НОЌВА ДА НЕ СЕ ПРОШИРИ

ПОЖАРОТ КАЈ МАТКА Е ЛОКАЛИЗИРАН, ЕКИПИ ЌЕ ДЕЖУРААТ НОЌВА ДА НЕ СЕ ПРОШИРИ

Пожарот што денес околу 14 часот изби на Матка е локализиран, но странично долж кањонот кај металниот крст се уште гори оган. Екипи од Бригадата за пр ...
1 2 10 / 17 НАПИСИ