ГРУЕВСКИ ВО 14 ЧАСОТ ТРЕБА ДА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ЗА „ТНТ“

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ГРУЕВСКИ ВО 14 ЧАСОТ ТРЕБА ДА СЕ ПОЈАВИ НА РАСПИТ ЗА „ТНТ“

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска во 14 часот треба да се појави на распит во Основниот суд Скопје 1, дознава САКАМДАКАЖАМ.МК, од извори во судот.

  Груевски заедно со поранешниот министер Миле Јанакиески и градоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски се осомничени во случајот „ТНТ“што го води Специјалното јавно обвинителство за уривањето на комплексот Космос.

  СЈО доставило предлог на екс премиерот Никола Груевски да му биде определена мерка за обебзедување на присуство.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари