Таг: Никола Груевски

1 2 3 89 10 / 887 НАПИСИ
НАГАЗНА МИНА

НАГАЗНА МИНА

Си го губиме времето со Бугарија. А од нив можеме да научиме само како да украдеме милијарда евра од пристапните фондови на ЕУ. ...
ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО СТОПИРА ГРАДЕЊЕТО НА ЗГРАДАТА ДО ПЛАЦЕВИТЕ НА ГРУЕВСКИ И КАМЧЕВ НА ВОДНО, ЌЕ НЕМА ПРИСТАПЕН ПАТ

ОПШТИНА ЦЕНТАР ГО СТОПИРА ГРАДЕЊЕТО НА ЗГРАДАТА ДО ПЛАЦЕВИТЕ НА ГРУЕВСКИ И КАМЧЕВ НА ВОДНО, ЌЕ НЕМА ПРИСТАПЕН ПАТ

Општина Центар го стопира градењето на Водно, односно на плацот на фирмата „Маркеза“ кој се наоѓа до плацевите на семејството Камчеви и на Никола Груе ...
6 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ, А БОЖИНОВСКИ ДЕКА ДОАЃАЛ НА СУДЕЊА ДОБИ УСЛОВНА КАЗНА ЗА НЕЗАКОНСКАТА ГРАДБА НА БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ, КОЈА СУДОТ РЕЧЕ ДА СЕ КОНФИСКУВА

6 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ, А БОЖИНОВСКИ ДЕКА ДОАЃАЛ НА СУДЕЊА ДОБИ УСЛОВНА КАЗНА ЗА НЕЗАКОНСКАТА ГРАДБА НА БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ, КОЈА СУДОТ РЕЧЕ ДА СЕ КОНФИСКУВА

Избеганиот поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски и поранешниот генерален секретар на партијата и на тогашната Влада Кирил Божиновски, за незак ...
АДВОКАТОТ ПО СЛУЖБЕНА ДОЛЖНОСТ НА ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ ПОБАРА ОДБИВАТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА НЕГО ЗА НЕЗАКОНСКАТА ГРАДБА НА БЕЛАТА ПАЛАТА

АДВОКАТОТ ПО СЛУЖБЕНА ДОЛЖНОСТ НА ИЗБЕГАНИОТ ГРУЕВСКИ ПОБАРА ОДБИВАТЕЛНА ПРЕСУДА ЗА НЕГО ЗА НЕЗАКОНСКАТА ГРАДБА НА БЕЛАТА ПАЛАТА

Адвокат на обвинетиот Никола Груевски кој три ипол години е во бегство во Будимпешта, а кој судот му го назначи по службена должност, побара одбивател ...
9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА УРИВАЊЕТО НА „КОСМОС“, 3 ГОДИНИ ЗА ЈАНАКИЕСКИ

9 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА УРИВАЊЕТО НА „КОСМОС“, 3 ГОДИНИ ЗА ЈАНАКИЕСКИ

Поранешниот премиер Никола Груевски денеска во отсуство беше неправосилно осуден на 9 години затвор во предметот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Кос ...
ЗАВРШИ ДОКАЗНАТА ПОСТАПКА ЗА НЕЗАКОНСКАТА ГРАДБА НА СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ И КУПУВАЊЕТО ШТАБОВИ, СЛУЧАЈ ВО КОЈ СЕ ЗАМРЗНАТИ ОКОЛУ 5 МИЛИОНИ ЕВРА ПАРТИСКИ ИМОТ

ЗАВРШИ ДОКАЗНАТА ПОСТАПКА ЗА НЕЗАКОНСКАТА ГРАДБА НА СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ И КУПУВАЊЕТО ШТАБОВИ, СЛУЧАЈ ВО КОЈ СЕ ЗАМРЗНАТИ ОКОЛУ 5 МИЛИОНИ ЕВРА ПАРТИСКИ ИМОТ

Случајот со незаконската градба на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ и незаконски купените 30 партиски штабови, денеска заврши со доказната постапка во една нап ...
СУДОТ МУ КОНФИСКУВАШЕ НА ГРУЕВСКИ СÈ ШТО ИМА ОД СТАНОВИ И ПЛАЦЕВИ, ГИ ОСТАВИ ДВАТА НА ИМЕ МАЈКА МУ

СУДОТ МУ КОНФИСКУВАШЕ НА ГРУЕВСКИ СÈ ШТО ИМА ОД СТАНОВИ И ПЛАЦЕВИ, ГИ ОСТАВИ ДВАТА НА ИМЕ МАЈКА МУ

Освен затворската казна од 7 години во предметот „Плацеви на Водно“, судот денеска му го конфискуваше целиот имот на поранешниот премиер Никола Груевс ...
7 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА ПЛАЦЕВИТЕ И СТАНОВИТЕ НА ВОДНО, ЗА МИЈАЛКОВ ЕДНА ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ И ЗА КАМЧЕВ ЕДНА ГОДИНА ЗА ПОМАГАЊЕ

7 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ГРУЕВСКИ ЗА ПЛАЦЕВИТЕ И СТАНОВИТЕ НА ВОДНО, ЗА МИЈАЛКОВ ЕДНА ГОДИНА И ТРИ МЕСЕЦИ И ЗА КАМЧЕВ ЕДНА ГОДИНА ЗА ПОМАГАЊЕ

Во предметот „Плацеви на Водно“, избеганиот Никола Груевски, кој ја ограбил ВМРО-ДПМНЕ за 1.360.000 евра кои ги пуштил во оптек и ги испрал за да купи ...
И ДА Е ГОЛО, ЗЕМЈИШТЕТО ПОД ЗГРАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ И ХОТЕЛОТ НА БЕТОН ВРЕДИ КАКО ИЗГРАДЕНО, КАЖА ВЕШТАКОТ НА ГРУЕВСКИ ДОДЕКА ОБВИНИТЕЛОТ ЛАПЕ МУ ГО ДЕМОНТИРАШЕ ВЕШТАЧЕЊЕТО

И ДА Е ГОЛО, ЗЕМЈИШТЕТО ПОД ЗГРАДАТА НА ВМРО-ДПМНЕ И ХОТЕЛОТ НА БЕТОН ВРЕДИ КАКО ИЗГРАДЕНО, КАЖА ВЕШТАКОТ НА ГРУЕВСКИ ДОДЕКА ОБВИНИТЕЛОТ ЛАПЕ МУ ГО ДЕМОНТИРАШЕ ВЕШТАЧЕЊЕТО

Откако вештакот на ВМРО-ДПМНЕ минатото рочиште за случајот „Талир 2“ наведе енормно високи суми за плацот на кој е изградено седиштето на ВМРО-ДПМНЕ - ...
ВЕШТАК НА ГРУЕВСКИ ТВРДИ НА СУД ДЕКА ПЛАЦОТ ПОД БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ КУПЕН ЗА 150.000 ЕВРА, СЕГА ВРЕДИ 8 МИЛИОНИ ЕВРА, ЗА ДА ГИ ОПРАВДА ДВАТА МИЛИОНА ШТО ПАРТИЈАТА ГИ ДОБИЛА ОД БЕТОН

ВЕШТАК НА ГРУЕВСКИ ТВРДИ НА СУД ДЕКА ПЛАЦОТ ПОД БЕЛАТА ПАЛАТА НА ВМРО-ДПМНЕ КУПЕН ЗА 150.000 ЕВРА, СЕГА ВРЕДИ 8 МИЛИОНИ ЕВРА, ЗА ДА ГИ ОПРАВДА ДВАТА МИЛИОНА ШТО ПАРТИЈАТА ГИ ДОБИЛА ОД БЕТОН

Почна борбата на вештаци во сложениот корупциски предмет во кој над 4 години е замрзнато седиштето на ВМРО-ДПМНЕ  во таканаречената Бела палата, како ...
1 2 3 89 10 / 887 НАПИСИ