ИВАНОВ МУ РЕКОЛ НА ЗАЕВ ДА ОБЕЗБЕДИ 61 ПРАТЕНИК СО ПОТПИС ЗА ДА МУ ДАДЕ МАНДАТ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ИВАНОВ МУ РЕКОЛ НА ЗАЕВ ДА ОБЕЗБЕДИ 61 ПРАТЕНИК СО ПОТПИС ЗА ДА МУ ДАДЕ МАНДАТ

  Претседателот Ѓорге Иванов му побарал на лидерот на СДСМ Зоран Заев да му донесе потписи од 61 пратеник за да му даде мандат за состав на нова влада.

  По двочасновниот разговор во вилата Водно, Заев изјави дека Иванов му рекол да докаже дека има мнозинство од 61 пратеник по што ќе ќе му го даде мандатот.

  Тој рече дена нови избори и одговараат на СДСМ, но не и на Република Македонија за да не се продлабочи политичката криза.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира