СО КУРШУМ ВО ЧЕЛО УБИЕН ДИЛАВЕР БОЈКУ – ЛЕКУ НА ПЛАЖА ВО СТРУГА

  СО КУРШУМ ВО ЧЕЛО УБИЕН ДИЛАВЕР БОЈКУ – ЛЕКУ НА ПЛАЖА ВО СТРУГАПукањето се случило околу 17 часот пред кафеаната на Бојку на плажата во Струга (архивска фотографија)

  Дилавер Бојку – Леку, познат осуденик за нелегална проституција во селото Велешта,  Струшко, со куршум во глава беше убиен на плажа во Струга пред својата кафеана во близина на старата автобуска станица, потврдија од струшката полиција за САКАМДАКАЖАМ.МК.

  Пукањето се случило околу 17 часот пред посетителите на кафеаната на плажата Аква блу.

  Во моментов на плажата трае увид на МВР.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира