ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ, ДЕЛОВИ ОД ГРАДОТ БЕЗ СТРУЈА, ИНТЕРНЕТ И ТЕЛЕВИЗИЈА

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ГОЛЕМО НЕВРЕМЕ ВО СКОПЈЕ, ДЕЛОВИ ОД ГРАДОТ БЕЗ СТРУЈА, ИНТЕРНЕТ И ТЕЛЕВИЗИЈА

  Невреме со пороен дожд, силен ветар и грмотевици попладнево го зафати Скопје и остави неколку делови од градот без електрична енергија, интернет и телевизија.
  Поплавени се улици, има расфрлани искршени гранки, а најкритична е состојбата кај подвозниците, кои повеќето се непроодни за возила и луѓе.
  Според метеоролошките прогнози, нестабилното време ќе продолжи и во наредните два-три дена.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари