ПАДНА РЕЖИМОТ СО ПЕНКАЛО, ЗАЕВ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ПРЕД ВЛАДАТА

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ПАДНА РЕЖИМОТ СО ПЕНКАЛО, ЗАЕВ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ПРЕД ВЛАДАТА

  Претседателот на СДСМ Зоран Заев прогласи победа на изборите и кажа дека опозицијата има водство од еден пратеник, обраќајќи се на прославата на опозицијата пред Владата.

  „Во моментов опозицијата има еден мандат повеќе. Падна режимот со пенкало, со глас“, изјави пред малку Заев.

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира