ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВ

  ПОЧИНА НОВИНАРОТ ТОДОР ПЕНДАРОВПендаров беше политички аналитичар, a работеше и како советник за односи со јавност во Собранието. (Фото: Фејсбук)

  Новинарот и аналитичар Тодор Пендаров почина денес во Скопје, објави Државната агенција МИА.

  Пендаров студирал политикологија на Универзитетот во Љубљана. Тој беше политички аналитичар кој во својата кариера беше и дописник за Радио Скопје, а работеше и како советник за односи со јавност во Собранието на Македонија.

  Зад себе остави долгогодишна новинарска кариера, редовно присуствувајќи на ТВ-дебатите, анализирајќи ги политичките случувања.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира