ПОМОГНЕТЕ НИ ДА РАЗОТКРИЕМЕ НЕПРАВИЧНИ СУДЕЊА ИЛИ КОРУПЦИЈА ВО ГРАЃАНСКИТЕ СПОРОВИ ВО МАКЕДОНСКИТЕ СУДОВИ

  ПОМОГНЕТЕ НИ ДА РАЗОТКРИЕМЕ НЕПРАВИЧНИ СУДЕЊА ИЛИ КОРУПЦИЈА ВО ГРАЃАНСКИТЕ СПОРОВИ ВО МАКЕДОНСКИТЕ СУДОВИ

  За работата на Основниот граѓански суд Скопје има најмногу претставки од граѓани до Судскиот совет, што е показател за можни злоупотреби.

  И во другите судови низ земјата, во кои не се одделени кривичните и граѓанските постапки, голем е процентот на претставки за граѓански постапки.

  Помогнете ни да разоткриеме неправични судења или корупција во граѓанските спорови во македонските судови со пополнување на прашалникот. (Податоците што ќе ги внесете се доверливи и вашата анонимност ќе биде зачувана ако така сакате)

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира