ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ E ВО ДОБРА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА ОТКАКО БИЛ ПРИМЕН НА ИНФЕКТИВНА СО БОЛКИ ВО СТОМАКОТ

  ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ E ВО ДОБРА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА ОТКАКО БИЛ ПРИМЕН НА ИНФЕКТИВНА СО БОЛКИ ВО СТОМАКОТНа Инфективна му била пружена целосна здравствена нега по што состојбата веднаш му се подобрила и бил пуштен дома. - Премиерот Ковачевски (Фото: СДК.МК)

  Премиерот Димитар Ковачевски е во добра здравствена состојба, откако синоќа бил примен на Инфективната клиника поради болки во стомакот, веројатно од труење со храна.

  На Инфективна му била пружена целосна здравствена нега по што состојбата веднаш му се подобрила и бил пуштен дома.

  „Пружена му е целосна здравствена нега по што состојбата веднаш му се подобри. Вечерта е задржан заради опсервација, а денеска е испуштен во сосема добра здравствена состојба“, велат од Владата.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира