Таг: труење

1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ
ВРВЕН РУСКИ ВСЕЛЕНСКИ НАУЧНИК ПОЧИНА ОТКАКО СЕ ОТРУЛ СО ПЕЧУРКИ

ВРВЕН РУСКИ ВСЕЛЕНСКИ НАУЧНИК ПОЧИНА ОТКАКО СЕ ОТРУЛ СО ПЕЧУРКИ

Врвниот руски вселенски научник Витали Мелников починал откако наводно се отрул со печурки. Професорот Мелников го водел одделот за ракетни и вселенск ...
УГИНАА ДВА КОЊА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА, БИЛЕ ОТРУЕНИ

УГИНАА ДВА КОЊА ВО СКОПСКАТА ЗООЛОШКА, БИЛЕ ОТРУЕНИ

Вчера попладне во скопската Зоолошка градина угинаа два коња. Случајот е пријавен во полиција и според првичните информации животните се отруени. „ ...
ЗА 3 ДЕНА 41 ВРАБОТЕН ОД „КРОМБЕРГ И ШУБЕРТ“ СО СИМПТОМИ НА ТРУЕЊЕ СО ХРАНА, МЕНЗИТЕ СЕ ЗАТВОРЕНИ, ПОТВРДИЈА ОД ДСЗИ

ЗА 3 ДЕНА 41 ВРАБОТЕН ОД „КРОМБЕРГ И ШУБЕРТ“ СО СИМПТОМИ НА ТРУЕЊЕ СО ХРАНА, МЕНЗИТЕ СЕ ЗАТВОРЕНИ, ПОТВРДИЈА ОД ДСЗИ

Вкупно 41 вработено лице од фабриката „Кромберг и Шуберт“ во Битола, од четвртокот до денес добиле симптоми на труење со храна. Од првата менза, од че ...
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ E ВО ДОБРА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА ОТКАКО БИЛ ПРИМЕН НА ИНФЕКТИВНА СО БОЛКИ ВО СТОМАКОТ

ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ E ВО ДОБРА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА ОТКАКО БИЛ ПРИМЕН НА ИНФЕКТИВНА СО БОЛКИ ВО СТОМАКОТ

Премиерот Димитар Ковачевски е во добра здравствена состојба, откако синоќа бил примен на Инфективната клиника поради болки во стомакот, веројатно од ...
РОМАН АБРАМОВИЧ ИМАЛ СИМПТОМИ НА ТРУЕЊЕ НА МИРОВНИТЕ ПРЕГОВОРИ ЗА УКРАИНА

РОМАН АБРАМОВИЧ ИМАЛ СИМПТОМИ НА ТРУЕЊЕ НА МИРОВНИТЕ ПРЕГОВОРИ ЗА УКРАИНА

Роман Абрамович имал симптоми на труење за време на мировни преговори во Киев во почетокот на месецот, изјави извор близок до рускиот милијардер. Сопс ...
МАЈОНЕЗОТ ЦЕЛОСНО ЌЕ СЕ ИСФРЛИ ОД ИСХРАНАТА ВО ГРАДИНКИТЕ ПО ТРУЕЊЕТО СО ПАШТЕТА ОД ТУНА ВО КУМАНОВО

МАЈОНЕЗОТ ЦЕЛОСНО ЌЕ СЕ ИСФРЛИ ОД ИСХРАНАТА ВО ГРАДИНКИТЕ ПО ТРУЕЊЕТО СО ПАШТЕТА ОД ТУНА ВО КУМАНОВО

Мајонезот целосно ќе се исфрли од исхраната во детските градинки, велат од Министерството за труд и социјална политика по труењето на шеесетина деца в ...
САЛМОНЕЛА ВО МАЈОНЕЗ ПРИЧИНА ЗА ТРУЕЊЕТО НА ДЕЦАТА ВО КУМАНОВСКАТА ГРАДИНКА

САЛМОНЕЛА ВО МАЈОНЕЗ ПРИЧИНА ЗА ТРУЕЊЕТО НА ДЕЦАТА ВО КУМАНОВСКАТА ГРАДИНКА

Бактеријата салмонела пронајдена во мајонез е причина за труењето на 66 деца и тројца вработени во три објекти на градинката „Ангел Шајче“ во Куманово ...
ТРИЕСЕТИНА ДЕЦА ОД ТРИ КУМАНОВСКИ ГРАДИНКИ ПРИМЕНИ ВО БОЛНИЦА СО СИМПТОМИ НА ТРУЕЊЕ ОД ХРАНА, ДВЕ ЗАДРЖАНИ НА ЛЕКУВАЊЕ

ТРИЕСЕТИНА ДЕЦА ОД ТРИ КУМАНОВСКИ ГРАДИНКИ ПРИМЕНИ ВО БОЛНИЦА СО СИМПТОМИ НА ТРУЕЊЕ ОД ХРАНА, ДВЕ ЗАДРЖАНИ НА ЛЕКУВАЊЕ

Tриесетина деца на возраст од две до шест години со симптоми на труење од храна викендов добиле лекарска помош во Кумановската болница. Поради висока ...
ИСЧЕЗНА РУСКИОТ ДОКТОР КОЈ ГО ЛЕКУВАШЕ НАВАЛНИ, НЕ СЕ ВРАТИЛ ОД ЛОВ

ИСЧЕЗНА РУСКИОТ ДОКТОР КОЈ ГО ЛЕКУВАШЕ НАВАЛНИ, НЕ СЕ ВРАТИЛ ОД ЛОВ

Неколку месеци откако најистакнатиот критичар на Кремљ Алексеј Навални беше отруен, рускиот доктор кој му овозможи да се лекува е пријавен за исчезнат ...
НАВАЛНИ ИЗМАМИЛ РУСКИ АГЕНТ КОЈ МУ ОТКРИЛ ДЕКА МУ СТАВИЛЕ ОТРОВ ВО ГАЌИ

НАВАЛНИ ИЗМАМИЛ РУСКИ АГЕНТ КОЈ МУ ОТКРИЛ ДЕКА МУ СТАВИЛЕ ОТРОВ ВО ГАЌИ

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални успеал да измами агент на руската Федерална служба за безбедност (ФСБ), кој му ги открил деталите за обидот з ...
1 2 3 5 10 / 43 НАПИСИ