Таг: труење

1 2 3 4 5 20 / 41 НАПИСИ
ОТРУЕНИОТ НАВАЛНИ ПЛАНИРА ДА СЕ ВРАТИ ВО РУСИЈА ПО ЛЕКУВАЊЕТО

ОТРУЕНИОТ НАВАЛНИ ПЛАНИРА ДА СЕ ВРАТИ ВО РУСИЈА ПО ЛЕКУВАЊЕТО

Отруениот руски опозиционер Алексеј Навални ќе се врати во Русија, изјави неговата портпаролка. „Не ми е јасно зошто некој би мислел поинаку“, кажа К ...
НАВАЛНИ СЕ РАЗБУДИ ОД КОМА ПО ТРУЕЊЕТО

НАВАЛНИ СЕ РАЗБУДИ ОД КОМА ПО ТРУЕЊЕТО

Рускиот опозиционер Алексеј Навални се разбуди од кома и неговата состојба се подобрува, објавија лекарите од берлинската болница каде што тој беше пр ...
НАВАЛНИ БИЛ ОТРУЕН СО НЕРВНИОТ ОТРОВ НОВИЧОК, ОБЈАВИ ГЕРМАНСКАТА ВЛАДА

НАВАЛНИ БИЛ ОТРУЕН СО НЕРВНИОТ ОТРОВ НОВИЧОК, ОБЈАВИ ГЕРМАНСКАТА ВЛАДА

Рускиот опозиционер Алексеј Навални бил отруен со новичок, објави германската влада. Тој беше префрлен на лекување во Германија на 22 август, откак ...
НАВАЛНИ БИЛ ОТРУЕН, ПОТВРДИЈА ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ

НАВАЛНИ БИЛ ОТРУЕН, ПОТВРДИЈА ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ

Рускиот опозиционер Алексеј Навални бил отруен, изјавија лекарите од берлинската болница каде што тој го продолжи лекувањето. „Клиничките докази уп ...
НАВАЛНИ ЌЕ БИДЕ ПРЕФРЛЕН НА ЛЕКУВАЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА

НАВАЛНИ ЌЕ БИДЕ ПРЕФРЛЕН НА ЛЕКУВАЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА

Руските доктори кои го лекуваат најголемиот критичар на Путин, Алексеј Навални, го променија мислењето и дозволија тој да биде префрлен во Германија. ...
РУСКИТЕ ЛЕКАРИ ВЕЛАТ НЕ ПРОНАШЛЕ ДОКАЗИ ДЕКА НАВАЛНИ Е ОТРУЕН

РУСКИТЕ ЛЕКАРИ ВЕЛАТ НЕ ПРОНАШЛЕ ДОКАЗИ ДЕКА НАВАЛНИ Е ОТРУЕН

Лекарите од болницата во Омск изјавија дека не пронашле траги оти рускиот опозиционер Алексеј Навални бил отруен. Тие сепак одбија да го одобрат негов ...
ГЕРМАНИЈА ИСПРАТИ АВИОН ПО НАВАЛНИ, ЛЕКАРИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е ПРЕМНОГУ ЛОШО ЗА ДА ПАТУВА

ГЕРМАНИЈА ИСПРАТИ АВИОН ПО НАВАЛНИ, ЛЕКАРИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА Е ПРЕМНОГУ ЛОШО ЗА ДА ПАТУВА

Германски медицински авион тргна за сибирскиот град Омск за да го однесе рускиот опозиционер Алексеј Навални на лекување во Берлин. Навални (44) од вч ...
РУСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР НАВАЛНИ ВО СЕРИОЗНА СОСТОЈБА ВО БОЛНИЦА ОТКАКО БИЛ ОТРУЕН

РУСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР НАВАЛНИ ВО СЕРИОЗНА СОСТОЈБА ВО БОЛНИЦА ОТКАКО БИЛ ОТРУЕН

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални се наоѓа во бессознание во болница откако бил отруен, изјави неговата портпаролка. На 44-годишниот Навални му ...
КУЧИЊАТА ВО ОХРИД БИЛЕ ОТРУЕНИ СО СИЛЕН ОТРОВ ШТО ТЕШКО СЕ КУПУВА, ВЕЛАТ АКТИВИСТИТЕ

КУЧИЊАТА ВО ОХРИД БИЛЕ ОТРУЕНИ СО СИЛЕН ОТРОВ ШТО ТЕШКО СЕ КУПУВА, ВЕЛАТ АКТИВИСТИТЕ

Кучињата што вчера беа најдени на градскиот плоштад во Охрид биле отруени со „ланате”, високотоксичен отров, кој може да се набави само со сложена про ...
ЈАДЕВМЕ И ПЛАЧЕВМЕ ОД СРЕЌА ДЕКА НЕ СМЕ ОТРУЕНИ – ПРИКАЗНАТА НА ДЕВОЈКИТЕ ШТО ЈА ПРОБУВАЛЕ ХРАНАТА НА ХИТЛЕР Е ТЕАТАРСКИ ХИТ

ЈАДЕВМЕ И ПЛАЧЕВМЕ ОД СРЕЌА ДЕКА НЕ СМЕ ОТРУЕНИ – ПРИКАЗНАТА НА ДЕВОЈКИТЕ ШТО ЈА ПРОБУВАЛЕ ХРАНАТА НА ХИТЛЕР Е ТЕАТАРСКИ ХИТ

Група млади жени во последните две и пол години од Втората светска војна имале дневна рутина да ги пробуваат оброците на Адолф Хитлер. Фирерот барал д ...
1 2 3 4 5 20 / 41 НАПИСИ