Таг: труење

1 2 3 4 5 30 / 41 НАПИСИ
РУСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР НАВАЛНИ МОЖЕБИ Е ОТРУЕН ВО ЗАТВОРОТ, ИЗЈАВИЈА ОД БОЛНИЦАТА

РУСКИОТ ОПОЗИЦИСКИ ЛИДЕР НАВАЛНИ МОЖЕБИ Е ОТРУЕН ВО ЗАТВОРОТ, ИЗЈАВИЈА ОД БОЛНИЦАТА

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални беше префрлен од затвор во болница во Москва, откако претрпил акутна алергиска реакција, за која еден лекар к ...
ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ПОТВРДИЈА ДЕКА МОМЧЕТО ОД „ПУСИ РАЈОТ“ БИЛО ОТРУЕНО ВО МОСКВА

ГЕРМАНСКИТЕ ЛЕКАРИ ПОТВРДИЈА ДЕКА МОМЧЕТО ОД „ПУСИ РАЈОТ“ БИЛО ОТРУЕНО ВО МОСКВА

Лекарите во болницата во Берлин кои го лекуваат Пјотр Верзилов, членот на руската активистичка група „Пуси рајот“,  објавија дека се големи шансите де ...
СВЕЖА САЛАТА ПОЛНА СО ФЕКАЛИИ ГИ ЗАТРУЛА ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПЕЛИСТЕР

СВЕЖА САЛАТА ПОЛНА СО ФЕКАЛИИ ГИ ЗАТРУЛА ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПЕЛИСТЕР

Сезонската свежа салата која ја јаделе во Велес фудбалерите на битолски ФК Пелистер била причина што кај 12-мина од нив има знаци на труење. Ова го по ...
ЗАТВОРЕНА КУЈНАТА ВО ХОТЕЛОТ ВО ВЕЛЕС КАДЕ РУЧАЛЕ ЗАТРУЕНИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА ПЕЛИСТЕР

ЗАТВОРЕНА КУЈНАТА ВО ХОТЕЛОТ ВО ВЕЛЕС КАДЕ РУЧАЛЕ ЗАТРУЕНИТЕ ФУДБАЛЕРИ НА ПЕЛИСТЕР

Од Агенцијата за храна и ветеринарство информираа дека по саботното труење на 12 фудбалери на ФК Пелистер презеле мерки за расчистување на случајот а ...
ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПЕЛИСТЕР ЗАСТАНАА ДА РУЧААТ ВО ВЕЛЕС, ПА ЗАВРШИЈА НА ИНФЕКТИВНО

ФУДБАЛЕРИТЕ НА ПЕЛИСТЕР ЗАСТАНАА ДА РУЧААТ ВО ВЕЛЕС, ПА ЗАВРШИЈА НА ИНФЕКТИВНО

Поради здравствени проблеми, можно труење, 12 фудбалери на Пелистер од Битола се задржани на лекување во ЈЗУ Општа Болница Велес, на инфективното одде ...
РУСИЈА ПРОТЕРА 23 БРИТАНСКИ ДИПЛОМАТИ, ИМААТ ЕДНА НЕДЕЛА ДА ЗАМИНАТ

РУСИЈА ПРОТЕРА 23 БРИТАНСКИ ДИПЛОМАТИ, ИМААТ ЕДНА НЕДЕЛА ДА ЗАМИНАТ

Русија протера 23 британски дипломати, како резултат на тензиите околу нападот со нервен гас на поранешниот руски шпион и неговата ќерка во Велика Бри ...
ЛОНДОН ДИРЕКТНО ГО ОБВИНИ ПУТИН ДЕКА ГО НАРЕДИЛ НАПАДОТ ВРЗ ПОРАНЕШНИОТ ШПИОН СО НЕРВЕН ГАС

ЛОНДОН ДИРЕКТНО ГО ОБВИНИ ПУТИН ДЕКА ГО НАРЕДИЛ НАПАДОТ ВРЗ ПОРАНЕШНИОТ ШПИОН СО НЕРВЕН ГАС

Министерот за надворешни работи на Велика Британија, Борис Џонсон, изјави дека, најверојатно, Владимир Путин дал лична наредба да се употреби нервен г ...
ЛОНДОН ЌЕ ПРОТЕРА 23 РУСКИ ДИПЛОМАТИ ОТКАКО МОСКВА НЕ ДАДЕ ОБЈАСНУВАЊЕ ЗА ТРУЕЊЕТО НА РУСКИОТ ШПИОН

ЛОНДОН ЌЕ ПРОТЕРА 23 РУСКИ ДИПЛОМАТИ ОТКАКО МОСКВА НЕ ДАДЕ ОБЈАСНУВАЊЕ ЗА ТРУЕЊЕТО НА РУСКИОТ ШПИОН

Велика Британија ќе протера 23 руски дипломати, откако Москва не го испочитува крајниот рок да објасни како руски нервен гас бил употребен за да се от ...
ЗАБРАНА ЗА СЛОБОДНА ПРОДАЖБА НА ОТРОВИ И НАЈСТРОГИ КАЗНИ ЗА ТРУЈАЧИТЕ, ПОБАРАА ГРАЃАНИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ НЕХУМАНИОТ ТРЕТМАН НА КУЧИЊАТА

ЗАБРАНА ЗА СЛОБОДНА ПРОДАЖБА НА ОТРОВИ И НАЈСТРОГИ КАЗНИ ЗА ТРУЈАЧИТЕ, ПОБАРАА ГРАЃАНИТЕ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ НЕХУМАНИОТ ТРЕТМАН НА КУЧИЊАТА

Стотина граѓани и активисти заедно со нивните миленици денеска од паркот „Жена борец“ во Скопје, го почнаа протестот против нехуманиот третман на кучи ...
БОГДАНОВИЌ ГИ ПОВИКУВА ГРАЃАНИТЕ ЗАЕДНО ДА ПРАВАТ КУЌАРКИ ЗА БЕЗДОМНИ КУЧИЊА

БОГДАНОВИЌ ГИ ПОВИКУВА ГРАЃАНИТЕ ЗАЕДНО ДА ПРАВАТ КУЌАРКИ ЗА БЕЗДОМНИ КУЧИЊА

Општина Центар ќе прави куќарки за бездомни кучиња и ќе ги поставува пред кафулиња. Куќарките за згрижување на кучињата, ќе се поставуваат само пред о ...
1 2 3 4 5 30 / 41 НАПИСИ