Таг: Инфективна клиника

1 2 3 18 10 / 178 НАПИСИ
ЗАРАЗЕНАТА БОЛНИЧАРКА СО КОНГО-КРИМСКА ТРЕСКА ОД ДЕНЕСКА ГО ПРИМА ЛЕКОТ „РИБАВИРИН“, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

ЗАРАЗЕНАТА БОЛНИЧАРКА СО КОНГО-КРИМСКА ТРЕСКА ОД ДЕНЕСКА ГО ПРИМА ЛЕКОТ „РИБАВИРИН“, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Болничарката од Клиниката за инфективни болести која е заразена со конго-кримска хеморагична треска (ККХТ) е стабилна, влегува во фазата коај се очеку ...
СТИГНА ЛЕКОТ ЗА КОНГО-КРИМСКАТА ТРЕСКА, БОЛНИЧАРКАТА ЗАСЕГА Е СТАБИЛНА, ВЕЛИ ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

СТИГНА ЛЕКОТ ЗА КОНГО-КРИМСКАТА ТРЕСКА, БОЛНИЧАРКАТА ЗАСЕГА Е СТАБИЛНА, ВЕЛИ ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Болничарката од Клиниката за инфективни болести која е заразена со конго-кримска хеморагична треска (ККХТ) засега е во стабилна состојба, а вчера прис ...
КОНГО-КРИМСКАТА ХЕМОРАГИЧНА ТРЕСКА СЕ ПРЕНЕСУВА ПРЕКУ МНОГУ СЕКРЕТ И КРВ, ДА НЕ СЕ ДИГА ПАНИКА, АПЕЛИРААТ ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ

КОНГО-КРИМСКАТА ХЕМОРАГИЧНА ТРЕСКА СЕ ПРЕНЕСУВА ПРЕКУ МНОГУ СЕКРЕТ И КРВ, ДА НЕ СЕ ДИГА ПАНИКА, АПЕЛИРААТ ЗДРАВСТВЕНИТЕ ВЛАСТИ

Болничарката од Клиниката за инфективни болести, која се зарази со конго-кримска хеморагична треска (ККХТ) од 27-годишната жена од Штипско која почина ...
БОЛНИЧАРКА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА СЕ ЗАРАЗИЛА ОД ЖЕНАТА ОД ШТИПСКО КОЈА ПОЧИНА ОД КОНГО-КРИМСКА ХЕМОРАГИЧНА ТРЕСКА ПО УБОД ОД КРЛЕЖ

БОЛНИЧАРКА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА СЕ ЗАРАЗИЛА ОД ЖЕНАТА ОД ШТИПСКО КОЈА ПОЧИНА ОД КОНГО-КРИМСКА ХЕМОРАГИЧНА ТРЕСКА ПО УБОД ОД КРЛЕЖ

Болничарка на Клиниката за инфективни болести во Скопје е заразена со конго-кримска хеморагична треска (ККХТ), а се заразила од 27-годишната жена од Ш ...
НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ГОДИНАВА ИМАЛО ЕДЕН ЗАРАЗЕН СО ЗАПАДНО-НИЛСКА ТРЕСКА КОЈ СЕ ВРАТИЛ ОД ЈАДРАНСКО МОРЕ, МЕЏИТИ ВЕЛИ ЗАСЕГА НЕМА НИШТО АЛАРМАНТНО СО ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ОД ИНСЕКТИ

НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ГОДИНАВА ИМАЛО ЕДЕН ЗАРАЗЕН СО ЗАПАДНО-НИЛСКА ТРЕСКА КОЈ СЕ ВРАТИЛ ОД ЈАДРАНСКО МОРЕ, МЕЏИТИ ВЕЛИ ЗАСЕГА НЕМА НИШТО АЛАРМАНТНО СО ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ ОД ИНСЕКТИ

Ги следиме будно сите состојби со појава на заразни болести, засега нема ништо што е алармантно, граѓаните може да бидат мирни и спокојни, рече денеск ...
ЗДРАВСТВЕН НАДЗОР ЗА ЛИЦЕTO ОД КИЧЕВО КОЕ НЕ САКА ДА СЕ ТЕСТИРА ЗА МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ, БАРА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ЗДРАВСТВЕН НАДЗОР ЗА ЛИЦЕTO ОД КИЧЕВО КОЕ НЕ САКА ДА СЕ ТЕСТИРА ЗА МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ, БАРА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Комисијата за заразни болести ќе побара од министерот за здравство да се дозволи здравствен надзор врз лицето од Кичево сомнително дека е болно од мај ...
ДОМАШНА ИЛИ БОЛНИЧКА ИЗОЛАЦИЈА ДО ТЕСТИРАЊЕТО НА СОМНИТЕЛНИТЕ ЗА МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

ДОМАШНА ИЛИ БОЛНИЧКА ИЗОЛАЦИЈА ДО ТЕСТИРАЊЕТО НА СОМНИТЕЛНИТЕ ЗА МАЈМУНСКИ СИПАНИЦИ, ПРЕПОРАЧА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

Изолација во домашни или болнички услови на сомнителните случаи за мајмунски сипаници до нивно тестирање; изолација на потврдени случаи во домашни или ...
ЦЕЛА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА НА ОДМОР ДО ТРЕТИ МАЈ ПОРАДИ ДЕЗИНФЕКЦИЈА, ДИРЕКТОРКАТА СЕ НАДЕВА ДЕКА ДРЖАВАТА ЌЕ ПРЕЖИВЕЕ 8 РАБОТНИ ДЕНА БЕЗ НИВ

ЦЕЛА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА НА ОДМОР ДО ТРЕТИ МАЈ ПОРАДИ ДЕЗИНФЕКЦИЈА, ДИРЕКТОРКАТА СЕ НАДЕВА ДЕКА ДРЖАВАТА ЌЕ ПРЕЖИВЕЕ 8 РАБОТНИ ДЕНА БЕЗ НИВ

Инфективна клиника од утре се затвора поради дезинфекција и реновирање, сите 37 лекари специјалисти, сестрите, болничари, лаборанти и останатиот техни ...
ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ E ВО ДОБРА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА ОТКАКО БИЛ ПРИМЕН НА ИНФЕКТИВНА СО БОЛКИ ВО СТОМАКОТ

ПРЕМИЕРОТ КОВАЧЕВСКИ E ВО ДОБРА ЗДРАВСТВЕНА СОСТОЈБА ОТКАКО БИЛ ПРИМЕН НА ИНФЕКТИВНА СО БОЛКИ ВО СТОМАКОТ

Премиерот Димитар Ковачевски е во добра здравствена состојба, откако синоќа бил примен на Инфективната клиника поради болки во стомакот, веројатно од ...
СЕ ЗАТВОРААТ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА КОЖНО И НЕВРОЛОГИЈА, ЗАРАЗЕНИ ПАЦИЕНТИ ЌЕ ПРИМААТ ИНФЕКТИВНА И ИНСТИТУТОТ ЗА ТБЦ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

СЕ ЗАТВОРААТ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА КОЖНО И НЕВРОЛОГИЈА, ЗАРАЗЕНИ ПАЦИЕНТИ ЌЕ ПРИМААТ ИНФЕКТИВНА И ИНСТИТУТОТ ЗА ТБЦ, РЕЧЕ ФИЛИПЧЕ

Од почетокот на следната недела се затвораат Ковид-центрите на Кожната клиника и на Неврологија, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. М ...
1 2 3 18 10 / 178 НАПИСИ