Таг: Инфективна клиника

1 2 3 4 5 16 30 / 158 НАПИСИ
535 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ЗА 24 ЧАСА, ПОЧИНАА 6, АКТИВНИ СЕ 4.597

535 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ЗА 24 ЧАСА, ПОЧИНАА 6, АКТИВНИ СЕ 4.597

Во последните 24 часа од 2.445 тестирања регистрирани се 535 нови случаи на ковид-19, а во болнички услови починаа 6 лица: пациенти од Битола (66), Ку ...
ПОЧИНА ДОКТОРОТ НА КОЈ МУ СЕ СЛОШИ И СО АВТОМОБИЛОТ УДРИ ВО ДРВО НА РУЗВЕЛТОВА ВО СКОПЈЕ

ПОЧИНА ДОКТОРОТ НА КОЈ МУ СЕ СЛОШИ И СО АВТОМОБИЛОТ УДРИ ВО ДРВО НА РУЗВЕЛТОВА ВО СКОПЈЕ

Пулмологот Трајче Нешковски (32) почина попладнево откако му се слоши и со автомобилот удри прво во друго возило во движење, а потоа и во дрво на улиц ...
9 ПОЧИНАТИ, 445 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО ПОСЛЕДНОТО ДЕНОНОЌИЕ

9 ПОЧИНАТИ, 445 НОВОРЕГИСТРИРАНИ ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19 ВО ПОСЛЕДНОТО ДЕНОНОЌИЕ

Нови 445 случаи на ковид-19 се регистрирани во последниве 24 часа од 2.441 тестирања, а починати се 9 лица. Нови случаи на ковид-19 се во: Скопје-249, ...
НАШ ЛИ Е?

НАШ ЛИ Е?

1 Излегува Венко Филипче и кажува дека четири болници во државата веќе немаат слободни кревети за болни од ковид-19 и дека Инфективната клиника во Ско ...
НЕМА МЕСТА ВО БОЛНИЦИТЕ ВО ПРИЛЕП, СТРУМИЦА, ВЕЛЕС И ВО КУМАНОВО, ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПОЛНИ МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА КАЈ ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА

НЕМА МЕСТА ВО БОЛНИЦИТЕ ВО ПРИЛЕП, СТРУМИЦА, ВЕЛЕС И ВО КУМАНОВО, ВО СКОПЈЕ ЌЕ СЕ ПОЛНИ МОНТАЖНАТА БОЛНИЦА КАЈ ИНФЕКТИВНАТА КЛИНИКА

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека нема места за прием на нови пациенти со ковид-19 на инфективните одделенија во Прилеп, Струмица, Велес ...
ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАА, 162 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.350 ТЕСТОВИ, ПАК СЕ ПОЛНАТ БОЛНИЦИТЕ

ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАА, 162 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 1.350 ТЕСТОВИ, ПАК СЕ ПОЛНАТ БОЛНИЦИТЕ

Четири пациенти починаа, а регистрирани се нови 162 случаи на ковид-19 од 1.350 тестирања во изминатото деноноќие. Во болнички услови се починати се т ...
ИСКУСТВОТО НА СЕСТРИТЕ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА Е БЕСЦЕНЕТО, ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ ДА ОСТАНАТ ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ОТКАКО ТРИ ОД НИВ ПОБАРАА ОТКАЗ

ИСКУСТВОТО НА СЕСТРИТЕ НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА Е БЕСЦЕНЕТО, ЌЕ РАЗГОВАРАМЕ ДА ОСТАНАТ ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ФИЛИПЧЕ ОТКАКО ТРИ ОД НИВ ПОБАРАА ОТКАЗ

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека ја разбира исцрпеноста и премореноста на медицинскиот персонал за време на коронакризата и вели дека ќ ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАА, НОВИ 148 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.224 ТЕСТОВИ, ВО БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 338 ПАЦИЕНТИ

ТРОЈЦА ПОЧИНАА, НОВИ 148 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 1.224 ТЕСТОВИ, ВО БОЛНИЦА СЕ ЛЕКУВААТ 338 ПАЦИЕНТИ

Три лица починаа, а 148 се позитивни на ковид-19 од 1.224 тестирања во последниве 24 часа. Пациентите се починати во болнички услови и се од Прилеп (6 ...
141 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 1.559 ТЕСТОВИ, ПОЧИНА 79-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ

141 НОВ СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 1.559 ТЕСТОВИ, ПОЧИНА 79-ГОДИШЕН СКОПЈАНЕЦ

Скопјанец не возраст од 79 години почина во последните 24 часа, а регистрирани се 141 нов случај на ковид-19 од направени 1.559 тестирања. Новите случ ...
ПЕТ ДЕНА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ДРЖАВАТА ЈА ЧИНИ 41.250, ВО ДРУГИТЕ БОЛНИЦИ 30.844 ДЕНАРИ, НОВ ЦЕНОВНИК САМО ЗА КОВИД ПАЦИЕНТИ ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО

ПЕТ ДЕНА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА ДРЖАВАТА ЈА ЧИНИ 41.250, ВО ДРУГИТЕ БОЛНИЦИ 30.844 ДЕНАРИ, НОВ ЦЕНОВНИК САМО ЗА КОВИД ПАЦИЕНТИ ВО ЈАВНОТО ЗДРАВСТВО

Пет дена лекување на пациенти болни од ковид-19 на Инфективна клиника ја чини државата 41.250 денари, а во во другите болници каде што се лекуваа овие ...
1 2 3 4 5 16 30 / 158 НАПИСИ