Таг: Димитар Ковачевски

1 2 3 11 10 / 103 НАПИСИ
НИ ТРЕБА ДРЖАВНИЧКО ОДНЕСУВАЊЕ И ЛАДНА ГЛАВА ЗА ДА ДОНЕСЕМЕ ВИСТИНСКА ОДЛУКА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ПО СРЕДБАТА СО МИЦКОСКИ

НИ ТРЕБА ДРЖАВНИЧКО ОДНЕСУВАЊЕ И ЛАДНА ГЛАВА ЗА ДА ДОНЕСЕМЕ ВИСТИНСКА ОДЛУКА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ПО СРЕДБАТА СО МИЦКОСКИ

Ова е голема одлука за која треба државничко однесување и ладна глава за да може да се донесе вистинската одлука, му кажал премиерот Димитар Ковачевск ...
КОВАЧЕВСКИ НЕКА ГО ОДБИЕ ПРЕДЛОГОТ, А ЈАС ЌЕ СЕ ОТКАЖАМ ОД БАРАЊЕ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

КОВАЧЕВСКИ НЕКА ГО ОДБИЕ ПРЕДЛОГОТ, А ЈАС ЌЕ СЕ ОТКАЖАМ ОД БАРАЊЕ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, РЕЧЕ МИЦКОСКИ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска и на средбата со премиерот Димитар Ковачевски кажа дека нема да го прифати францускиот предлог за кре ...
КОВАЧЕВСКИ И МИЦКОСКИ ДЕНЕСКА ЌЕ РАЗГОВАРААТ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

КОВАЧЕВСКИ И МИЦКОСКИ ДЕНЕСКА ЌЕ РАЗГОВАРААТ ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ЗА ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ

Премиерот Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе имаат средба денеска во 15 часот, a ќе разговараат за францускиот пре ...
КОВАЧЕВСКИ ГО ПОСЕТИ АМЕРИКАНСКИОТ НОСАЧ НА АВИОНИ „ХАРИ ТРУМАН“

КОВАЧЕВСКИ ГО ПОСЕТИ АМЕРИКАНСКИОТ НОСАЧ НА АВИОНИ „ХАРИ ТРУМАН“

Премиерот Димитар Ковачевски и министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска го посетија американскиот носач на авиони „Хари С. Труман“, заедно ...
ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е СОЛИДНА ОСНОВА ДА ИЗГРАДИМЕ ДРЖАВНИЧКИ СТАВ ЗА НАШАТА ИДНИНА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ПО СРЕДБАТА СО КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ

ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ Е СОЛИДНА ОСНОВА ДА ИЗГРАДИМЕ ДРЖАВНИЧКИ СТАВ ЗА НАШАТА ИДНИНА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ПО СРЕДБАТА СО КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска на коалиционите партнери во Владата им го претстави францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија и отвор ...
ВО ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА НЕ СЕ ДЕЛ ОД ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

ВО ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ИСТОРИСКИТЕ ПРАШАЊА НЕ СЕ ДЕЛ ОД ПРЕГОВАРАЧКАТА РАМКА, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва кажа дека во новиот францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија и отворање на преговорите за Македонија ...
КОГА НЕ СУМ НА ГОВОРНИЦА, МЕ ПРАШУВАШ ИМА ЛИ НЕКОЈА ФОТОНАПОНСКА ЗА ВМРО, МУ РЕЧЕ БЕКТЕШИ НА ПРАТЕНИКОТ БОЈАН СТОЈАНОВСКИ, НА ШТО ТОЈ СНЕМА КОМЕНТАР

КОГА НЕ СУМ НА ГОВОРНИЦА, МЕ ПРАШУВАШ ИМА ЛИ НЕКОЈА ФОТОНАПОНСКА ЗА ВМРО, МУ РЕЧЕ БЕКТЕШИ НА ПРАТЕНИКОТ БОЈАН СТОЈАНОВСКИ, НА ШТО ТОЈ СНЕМА КОМЕНТАР

Пратеникот Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница за пратенички прашања, дека загрижен за инфлацијата, за животниот стандард, ...
ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ПАРНОТО ГРЕЕЊЕ ВО СКОПЈЕ, ВО ПАРТИЈА ПРАШАЈТЕ ДАЛИ ГО ПРОДАДОВТЕ НА РУСКИ ОЛИГАРСИ, ИМ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

ДРЖАВАТА ЌЕ ГО ПРЕЗЕМЕ ПАРНОТО ГРЕЕЊЕ ВО СКОПЈЕ, ВО ПАРТИЈА ПРАШАЈТЕ ДАЛИ ГО ПРОДАДОВТЕ НА РУСКИ ОЛИГАРСИ, ИМ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ОД ВМРО-ДПМНЕ

Парното греење во Скопје ќе го преземе државата, кажа премиерот Димитар Ковачевски денеска одговарајќи на пратенички прашања во Собранието. Тој на пра ...
ШТО ЌЕ Ѝ ПРАВИ НА СНИМКАТА ПРАТЕНИКОТ ОД ВМРО-ДПМНЕ ШТО ЈА СНИМАШЕ НОЌЕСКА ПРАТЕНИЧКАТА ОД СДСМ НА 15 САНТИМЕТРИ ОД НЕЈЗИНОТО ДЕКОЛТЕ, ПРАША КОВАЧЕВСКИ

ШТО ЌЕ Ѝ ПРАВИ НА СНИМКАТА ПРАТЕНИКОТ ОД ВМРО-ДПМНЕ ШТО ЈА СНИМАШЕ НОЌЕСКА ПРАТЕНИЧКАТА ОД СДСМ НА 15 САНТИМЕТРИ ОД НЕЈЗИНОТО ДЕКОЛТЕ, ПРАША КОВАЧЕВСКИ

На прашање на пратеникот Александар Николовски од ВМРО-ДПМНЕ до премиерот Димитар Ковачевски на денешната седница за пратенички прашања, дали смета де ...
ВИКНЕТЕ ГИ СИТЕ ДОСЕГАШНИ ПРЕМИЕРИ НА ЈАВНА РАСПРАВА, А ОВОЈ ШТО НЕ МОЖЕ ДА ДОЈДЕ ЌЕ СЕ ОБРАТИ ПИСМЕНО, МУ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА МИЛОШОСКИ ВО СОБРАНИЕТО

ВИКНЕТЕ ГИ СИТЕ ДОСЕГАШНИ ПРЕМИЕРИ НА ЈАВНА РАСПРАВА, А ОВОЈ ШТО НЕ МОЖЕ ДА ДОЈДЕ ЌЕ СЕ ОБРАТИ ПИСМЕНО, МУ ОДГОВОРИ КОВАЧЕВСКИ НА МИЛОШОСКИ ВО СОБРАНИЕТО

На седницата за пратенички прашања денеска пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски побара од премиерот Димитар Ковачевски да се сложи во Собраниет ...
1 2 3 11 10 / 103 НАПИСИ