ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО ОХРИД

a:1:{s:9:"td_source";s:43:"Охрид,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА И ВО ОХРИД

  Демонстрантите што бараат оставка од преседателот Ѓорге Иванов и повлекување на одлуката за аболиција на политичарите попладнево ја обоија зградата на Општина Охрид.

  Охриѓани трет ден протестираат против Владата и бараат одложување на изборите закажани за 5 јуни.

  Вчера и завчера во Охрид протестираше и ГДОМ

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира