Таг: протест

1 2 3 49 10 / 489 НАПИСИ
ГО ОБНОВИЈА КОЛОВОЗОТ, НО НЕ СТАВИЈА ТРОТОАР И ЗНАЦИ, ПА СО КОЛИ НИ ВЛЕТУВААТ ВО КУЌИТЕ, ПРОТЕСТИРАА ЖИТЕЛИТЕ НА КУМАНОВСКО БЕДИЊЕ

ГО ОБНОВИЈА КОЛОВОЗОТ, НО НЕ СТАВИЈА ТРОТОАР И ЗНАЦИ, ПА СО КОЛИ НИ ВЛЕТУВААТ ВО КУЌИТЕ, ПРОТЕСТИРАА ЖИТЕЛИТЕ НА КУМАНОВСКО БЕДИЊЕ

Жителите од кумановската населба Бедиње денеска блокираа една лента од регионалниот пат Куманово- Липково, револтирани од игнорантскиот однос на локал ...
ВЛАДАТА ИТНО ДА ГИ СТОПИРА КОНЦЕСИИТЕ ЗА МАЛИ ХИДРОЦЕНТРАЛИ НА ШАР ПЛАНИНА, БАРААТ ЕКОЛОГИСТИТЕ

ВЛАДАТА ИТНО ДА ГИ СТОПИРА КОНЦЕСИИТЕ ЗА МАЛИ ХИДРОЦЕНТРАЛИ НА ШАР ПЛАНИНА, БАРААТ ЕКОЛОГИСТИТЕ

Под итно да сопрат постапките за доделување на концесија за изградба на мали хидоцентрали на Шар Планина, побараа екологистите од премиерот Зоран Заев ...
СЕ ОТКУПУВА САМО КВАЛИТЕТНИОТ ТУТУН, ДРУГОТО ГО ВРАЌААТ, ПА ЗАТОА И ЦЕНАТА Е ПОНИСКА, КАЖАА ТУТУНАРИТЕ НА ПРОТЕСТОТ КАЈ ВЕЛЕС

СЕ ОТКУПУВА САМО КВАЛИТЕТНИОТ ТУТУН, ДРУГОТО ГО ВРАЌААТ, ПА ЗАТОА И ЦЕНАТА Е ПОНИСКА, КАЖАА ТУТУНАРИТЕ НА ПРОТЕСТОТ КАЈ ВЕЛЕС

Тутунопроизводителите од Велешко два часа го блокираа влезот во Велес од правец на Скопје, кај Башино Село, незадоволни од цената што им ја нудат отку ...
ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ПОВТОРНО ПРОТЕСТИРАА ОТИ ОПШТИНАТА И НАТАМУ ГИ ИГНОРИРА НИВНИТЕ БАРАЊА

ТЕТОВСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ ПОВТОРНО ПРОТЕСТИРАА ОТИ ОПШТИНАТА И НАТАМУ ГИ ИГНОРИРА НИВНИТЕ БАРАЊА

Тетовските пожарникари кои се членови на Синдикатот на пожарникарите денеска повторно излегоа на протест во кругот на пожарната станица во Тетово. Как ...
СТРУЖАНИ НА ПРОТЕСТ ПОБАРАА ДА ИМ СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО, ВО СПРОТИВНО НАЈАВИЈА ДЕКА НЕМА ДА ГИ ПЛАЌААТ СМЕТКИТЕ

СТРУЖАНИ НА ПРОТЕСТ ПОБАРАА ДА ИМ СЕ РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО ВОДОСНАБДУВАЊЕТО, ВО СПРОТИВНО НАЈАВИЈА ДЕКА НЕМА ДА ГИ ПЛАЌААТ СМЕТКИТЕ

Под мотото „Во време на пандемија без вода е трагедија“ стружани денеска го изразија својот револт поради се поголемите и почести прекини на водоснабд ...
НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ДРЖАВНА МАТУРА ШТИПСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ГО БЛОКИРАА ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ДРЖАВНА МАТУРА ШТИПСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ ГО БЛОКИРАА ЦЕНТАРОТ НА ГРАДОТ

Група средношколци од петте средни училишта во Штип, во кои учат ученици и од соседните градови, протестираа против државната матура.  Со транспаренти ...
НОВОГОДИШНИ ЕЛКИ ЗАПАЛЕНИ НА ПРОТЕСТОТ ВО ТИРАНА ОТКАКО ПОЛИЦАЕЦ УБИ 25-ГОДИШНИК ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

НОВОГОДИШНИ ЕЛКИ ЗАПАЛЕНИ НА ПРОТЕСТОТ ВО ТИРАНА ОТКАКО ПОЛИЦАЕЦ УБИ 25-ГОДИШНИК ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Полицијата употреби солзавец за да растера стотици Албанци кои вчера протестираа и запалија новогодишни елки во Тирана по смртта на 25-годишник, кој б ...
ЌЕ НЕМА РУДНИК НА ОГРАЖДЕН, ЌЕ ИМА РАДИКАЛНИ ПРОТЕСТИ, ВЕЛАТ ОД „ЗДРАВА КОТЛИНА“ ОТКАКО ВИШИОТ УПРАВЕН СУД ГИ ОДБИ ЖАЛБИТЕ

ЌЕ НЕМА РУДНИК НА ОГРАЖДЕН, ЌЕ ИМА РАДИКАЛНИ ПРОТЕСТИ, ВЕЛАТ ОД „ЗДРАВА КОТЛИНА“ ОТКАКО ВИШИОТ УПРАВЕН СУД ГИ ОДБИ ЖАЛБИТЕ

Активистите од „Здрава котлина“ најавуваат масовни протести по одлуката на Вишиот управен суд да ги отфрли жалбите по пресудата на Управниот суд, кој ...
ВОДЕНИ ТОПОВИ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БЕРЛИН КОИ СЕ ПРОТИВАТ НА ЗАКОН ШТО ЌЕ Ѝ ДОЗВОЛИ НА ВЛАДАТА ДА НОСИ ОДЛУКИ ПРОТИВ КОВИД-19 СО ДЕКРЕТ

ВОДЕНИ ТОПОВИ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ВО БЕРЛИН КОИ СЕ ПРОТИВАТ НА ЗАКОН ШТО ЌЕ Ѝ ДОЗВОЛИ НА ВЛАДАТА ДА НОСИ ОДЛУКИ ПРОТИВ КОВИД-19 СО ДЕКРЕТ

Илјадници демонстранти се собраа во Берлин во очекување парламентот да донесе закон што ќе ѝ овозможи на владата со декрет да носи одлуки поврзани со ...
СКОПСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ НА СРЕДБА СО ЗАЕВ, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ВО МОМЕНТОВ НЕ МОЖАТ ДА ИМ ПОНУДАТ ПОВЕЌЕ ОД МЕДИЈАЦИЈА ЗА ИСПЛАТА НА ПОБАРУВАЊАТА

СКОПСКИТЕ ПОЖАРНИКАРИ НА СРЕДБА СО ЗАЕВ, ШИЛЕГОВ ВЕЛИ ВО МОМЕНТОВ НЕ МОЖАТ ДА ИМ ПОНУДАТ ПОВЕЌЕ ОД МЕДИЈАЦИЈА ЗА ИСПЛАТА НА ПОБАРУВАЊАТА

Претставници на синдикатите на Бригадата за противпожарна заштита попладнево ќе имаат средба со премиерот Зоран Заев, министерката за одбрана Радмила ...
1 2 3 49 10 / 489 НАПИСИ