Таг: протест

1 2 3 35 10 / 343 НАПИСИ
НЕМА ДА ВИ ДОЗВОЛИМЕ ДА ИЗБЕГАТЕ, КАЖА МИЦКОСКИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДАТА

НЕМА ДА ВИ ДОЗВОЛИМЕ ДА ИЗБЕГАТЕ, КАЖА МИЦКОСКИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДАТА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на протестот пред Владата, обраќајќи се до премиерот Зоран Заев и владејачката СДСМ, кажа дека нема да им доз ...
ВЕЛЕШКИТЕ ТАКСИСТИ БАРААТ ВОВЕДУВАЊЕ РЕД ИЛИ ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ

ВЕЛЕШКИТЕ ТАКСИСТИ БАРААТ ВОВЕДУВАЊЕ РЕД ИЛИ ЌЕ ПРОТЕСТИРААТ

Легалните такси возачи од Велес револтирани од состојбата со такси превозот во градот се закануваат со протест, доколку до следната средба до надлежни ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО КЛИНИЧКИ ГО ОДЛОЖИЈА БЛОКИРАЊЕТО НА РАМПИТЕ НА ПАРКИНГОТ, ФИЛИПЧЕ ЌЕ ГО УБЕДУВА ШИЛЕГОВ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО КЛИНИЧКИ ГО ОДЛОЖИЈА БЛОКИРАЊЕТО НА РАМПИТЕ НА ПАРКИНГОТ, ФИЛИПЧЕ ЌЕ ГО УБЕДУВА ШИЛЕГОВ

Вработените во Клиничкиот центар го одложија најавеното блокирање на наплатните рампи на паркингот во кругот на клиниките, во знак на револт против од ...
ВРАБОТЕНИТЕ ВО КЛИНИЧКИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ПОСКАПУВАЊЕТО НА ПАРКИНГОТ, ОД УТРЕ ЌЕ ГИ БЛОКИРААТ НАПЛАТНИТЕ РАМПИ

ВРАБОТЕНИТЕ ВО КЛИНИЧКИ ПРОТЕСТИРАА ПРОТИВ ПОСКАПУВАЊЕТО НА ПАРКИНГОТ, ОД УТРЕ ЌЕ ГИ БЛОКИРААТ НАПЛАТНИТЕ РАМПИ

Вработените во скопските клиники утрово за време на паузата протестираа на хелиодромот по вчерашната одлука на Советот на Град Скопје по предлог на ск ...
СТОП ЗА КРВАВИТЕ КОШУЛИ – ПРОТЕСТ НА СРПСКАТА ОПОЗИЦИЈА ВО БЕЛГРАД

СТОП ЗА КРВАВИТЕ КОШУЛИ – ПРОТЕСТ НА СРПСКАТА ОПОЗИЦИЈА ВО БЕЛГРАД

Илјадници луѓе маршираа мирно во центарот на Белград на синоќешниот протест поради нападот на опозициски политичар и со барања за промена на политикат ...
ВО БИТОЛА ПРОТЕСТИ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ И ЗА СУБВЕНЦИОНИРАНА ЦЕНА НА СТРУЈАТА

ВО БИТОЛА ПРОТЕСТИ ЗА ЧИСТ ВОЗДУХ И ЗА СУБВЕНЦИОНИРАНА ЦЕНА НА СТРУЈАТА

Битолчани попладнево излегоа на протест за чист воздух, организирани од независната советничка група Поинаку. Протестот се одржа пред Општина Битола, ...
ЌЕ ДЕХИДРИРАТЕ ОД ПЛУКАЊЕ ПО МЕНЕ ЗА ДА СИ ГИ ПОКРИЕТЕ КРИМИНАЛИТЕ, КАЖА МИЦКОСКИ ЗА СДСМ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДАТА

ЌЕ ДЕХИДРИРАТЕ ОД ПЛУКАЊЕ ПО МЕНЕ ЗА ДА СИ ГИ ПОКРИЕТЕ КРИМИНАЛИТЕ, КАЖА МИЦКОСКИ ЗА СДСМ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДАТА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашниот протест пред Владата ѝ порача на СДСМ дека на претседателските избори ќе бидат поразени нивнит ...
СОВЕТОТ ПРИФАТИ ОД ВЛАДАТА ДА БАРА СУБВЕНЦИОНИРАНА СТРУЈА ЗА БИТОЛА, СЕПАК УТРЕ ЌЕ ИМА И ПРОТЕСТ ЗА ВОЗДУХОТ

СОВЕТОТ ПРИФАТИ ОД ВЛАДАТА ДА БАРА СУБВЕНЦИОНИРАНА СТРУЈА ЗА БИТОЛА, СЕПАК УТРЕ ЌЕ ИМА И ПРОТЕСТ ЗА ВОЗДУХОТ

Советот на Општина Битола денес едногласно го прифати предлогот на независната советничка група Поинаку да побара од Владата на првата следна седница ...
ФРАНЦИЈА РАЗМИСЛУВА ДА ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ЗА ДА СТАВИ КРАЈ НА НАЈЛОШИТЕ НЕМИРИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 50 ГОДИНИ

ФРАНЦИЈА РАЗМИСЛУВА ДА ВОВЕДЕ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ЗА ДА СТАВИ КРАЈ НА НАЈЛОШИТЕ НЕМИРИ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 50 ГОДИНИ

Француската влада размислува да воведе вонредна состојба во земјата за да ги спречи немирите кои почнаа на 17 ноември и се повторуваат секој викенд. О ...
ЌЕ ГО ПОБЕДИМЕ ЗАЕВ СОСЕ НЕГОВИТЕ НОВИ ПОДДРЖУВАЧИ, КАЖА МИЦКОСКИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДАТА

ЌЕ ГО ПОБЕДИМЕ ЗАЕВ СОСЕ НЕГОВИТЕ НОВИ ПОДДРЖУВАЧИ, КАЖА МИЦКОСКИ НА ПРОТЕСТОТ ПРЕД ВЛАДАТА

ВМРО-ДПМНЕ секоја среда ќе протестира пред Владата, а за викенди во другите градови во земјава, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на ден ...
1 2 3 35 10 / 343 НАПИСИ