ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И НА ТРИБИНИТЕ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НА РАКОМЕТ

a:1:{s:9:"td_source";s:24:"Скопје,(МЕТА)

    ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И НА ТРИБИНИТЕ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НА РАКОМЕТ

    Шарената револуција изведе изведе нова герила-акција на ракометниот натпревар на репрезентациите на Македонија и на Чешка, јави агенцијата Мета.

    Демонстрантите, за време на натпреварот во салата „Борис Трајковски“, извадија транспарент на кој беше испишана пораката „Шутка не ти гине Никола“. Аматерска снимка од видеото е објавено на сајтот на агенцијата.

    Синоќа се одигра реванш-мечот од квалификациите за Светското првенство во ракомет кое треба да се одржи следната година во Франција, Македонија ја победи Чешка со 34:27 и обезбеди учество на Светското превенство.

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира