Таг: герила акција

1 2 3 10 / 25 НАПИСИ
МАИЦИТЕ СО „КОЈ ЛАЖИ ТОЈ И КРАДИ“ ОД ВРЕМЕТО НА ДВОЈЧЕ СЕ ВРАЌААТ ВО МОДА, ВЕЛАТ СОВЕТНИЦИТЕ ОД „ПОИНАКУ“ ЗА ГЕРИЛА АКЦИЈАТА ПРЕД КОЊАНОВСКИ

МАИЦИТЕ СО „КОЈ ЛАЖИ ТОЈ И КРАДИ“ ОД ВРЕМЕТО НА ДВОЈЧЕ СЕ ВРАЌААТ ВО МОДА, ВЕЛАТ СОВЕТНИЦИТЕ ОД „ПОИНАКУ“ ЗА ГЕРИЛА АКЦИЈАТА ПРЕД КОЊАНОВСКИ

Додека битолскиот градоначалник Тони Коњановски денес држеше прес-конференција во Касарната за асфалтирање улица, на настанот се појавија советниците ...
ТРИАГОЛНИКОТ КАЗИНО-БРЗИ КРЕДИТИ-АПТЕКА ИМА ФАТАЛНИ ПОСЛЕДИЦИ ЗА ЛУЃЕТО, КАЖАА ОД ДВИЖЕЊЕТО „АНТИ КОЦКАЊЕ“ НА ГЕРИЛА АКЦИЈАТА ВО ТЕТОВО

ТРИАГОЛНИКОТ КАЗИНО-БРЗИ КРЕДИТИ-АПТЕКА ИМА ФАТАЛНИ ПОСЛЕДИЦИ ЗА ЛУЃЕТО, КАЖАА ОД ДВИЖЕЊЕТО „АНТИ КОЦКАЊЕ“ НА ГЕРИЛА АКЦИЈАТА ВО ТЕТОВО

Движењето „Анти коцкање“ со герила акција на Градскиот плоштад во Тетово уште еднаш побара од политичарите да не прават опструкции и што побрзо да го ...
„СЕМЕЈСТВО ОД АФРИКА ДОНИРАШЕ ВОДОВОДНА ЦЕВКА ЗА ТЕТОВО“ – ГЕРИЛА АКЦИЈА ПРОТИВ РЕСТРИКЦИИТЕ НА ВОДА

„СЕМЕЈСТВО ОД АФРИКА ДОНИРАШЕ ВОДОВОДНА ЦЕВКА ЗА ТЕТОВО“ – ГЕРИЛА АКЦИЈА ПРОТИВ РЕСТРИКЦИИТЕ НА ВОДА

Пет денови Тетово има рестрикции на водата за пиење кои траат по повеќе од 11 часови дневно. Одронот на земја кај месноста Лешница повторно ја оштети ...
ЕКОАКТИВИСТИТЕ СО ПАРОЛИ „ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО ТЕТОВО, ГРАДОТ ВО КОЈ НИКОМУ НЕ МУ Е ГАЈЛЕ ЗА НИШТО“

ЕКОАКТИВИСТИТЕ СО ПАРОЛИ „ДОБРЕДОЈДОВТЕ ВО ТЕТОВО, ГРАДОТ ВО КОЈ НИКОМУ НЕ МУ Е ГАЈЛЕ ЗА НИШТО“

Група екоактивисти на неколку места во Тетово постави табли со кои укажува на лошата инфраструктура во градот, големата загаденост и на негрижата на г ...
ЗМИЈА НА МАТКА

ЗМИЈА НА МАТКА

1 Бев неколку дена на новинарски собир во Сараево. Малку ги следев и локалните вести. И еве со што се занимава Босна и Херцеговина, земја чиишто граѓа ...
ИНСПЕКТОРИ ГИ ГОНАТ ПЛАНИНАРИТЕ ШТО ОБЕЛЕЖАА ПЕШАЧКИ ПРЕМИНИ ПРЕД ШКОЛИ ВО БИТОЛА

ИНСПЕКТОРИ ГИ ГОНАТ ПЛАНИНАРИТЕ ШТО ОБЕЛЕЖАА ПЕШАЧКИ ПРЕМИНИ ПРЕД ШКОЛИ ВО БИТОЛА

По герила акцијата вчераутро во Битола во која планинари одбележуваа пешачки премини пред школи, општински инспектор за патишта и претставник од Комун ...
ГЕРИЛА АКЦИЈА ЗА ОСМИ МАРТ ВО БИТОЛА

ГЕРИЛА АКЦИЈА ЗА ОСМИ МАРТ ВО БИТОЛА

Садници од борови беа поставени утрово на раскопаниот асфалт низ неколку битолски сообраќајници. На садниците беше прикачена розова хартија на која пи ...
ТАЛЕСКИ ПОСИПАН СО ПАРИ ВЛАДИМИРКИ, ОПШТИНСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ГИ ИЗБРИША СНИМКИТЕ ОД ГЕРИЛА АКЦИЈАТА

ТАЛЕСКИ ПОСИПАН СО ПАРИ ВЛАДИМИРКИ, ОПШТИНСКОТО ОБЕЗБЕДУВАЊЕ ГИ ИЗБРИША СНИМКИТЕ ОД ГЕРИЛА АКЦИЈАТА

Битолаченец Иван Чулаковски, кој учествуваше во гаснењето на пожарот на Пелистер, со печатени пари од 360.000 евра таканаречени владимирки или транспо ...
СМРТТА ДЕМНЕ, ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО – ГЕРИЛА АКЦИЈА КАЈ РАДОВИШ

СМРТТА ДЕМНЕ, ВОЗЕТЕ ВНИМАТЕЛНО – ГЕРИЛА АКЦИЈА КАЈ РАДОВИШ

На патот Штип-Струмица кај Радовиш, граѓански активисти во герила акција поставиле предупредување до учесниците во сообракајот да бидат внимателни, би ...
ГЕРИЛА АКЦИЈА СО КАБИНИ ЗА ДИШЕЊЕ ПЛАНИНСКИ ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ

ГЕРИЛА АКЦИЈА СО КАБИНИ ЗА ДИШЕЊЕ ПЛАНИНСКИ ВОЗДУХ ВО СКОПЈЕ

Кабини за дишење планински воздух денеска беа поставени на две локации во Скопје во герила акцијата на екипата наречена „Урбани уметнички акции“. Акци ...
1 2 3 10 / 25 НАПИСИ