Таг: герила акција

1 2 322 / 22 НАПИСИ
БИТОЛСКАТА ГЕРИЛА МУ ПРКОСИ НА ПРИЛЕПСКИОТ ИТАР ПЕЈО

БИТОЛСКАТА ГЕРИЛА МУ ПРКОСИ НА ПРИЛЕПСКИОТ ИТАР ПЕЈО

За скоро време Битола нема да ја посети ни еден министер, по искуството на министерот за транспорт Владо Мисајловски кога и него го посипаа со парите ...
„ВЛАСТА ЈА УБИ ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА“ – ОВАЦИИ НА ФЕСТИВАЛОТ НА МОНОДРАМАТА

„ВЛАСТА ЈА УБИ ИНТЕЛИГЕНЦИЈАТА“ – ОВАЦИИ НА ФЕСТИВАЛОТ НА МОНОДРАМАТА

„Власта ја уби интелигенцијата!“ Токму оваа реплика на актерот Емил Рубен во претставата „Животот е прекрасен“ доби громогласен аплауз на синоќешното ...
1 2 322 / 22 НАПИСИ