Таг: герила акција

1 2 3 20 / 22 НАПИСИ
ТАЛЕСКИ НЕ СЕ ПОЈАВИ НА ПРЕС КАДЕ ГО ЧЕКАШЕ ГЕРИЛА

ТАЛЕСКИ НЕ СЕ ПОЈАВИ НА ПРЕС КАДЕ ГО ЧЕКАШЕ ГЕРИЛА

Битолскиот градоначалник Владимир Талески не се појави на најавената прес-конференција на спортското игралиште во село Логоварди каде го чекаше гери ...
ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ГЕРИЛА АКЦИЈА, ОБОЕН КРИВИЧНИОТ СУД

ШАРЕНА РЕВОЛУЦИЈА СО ГЕРИЛА АКЦИЈА, ОБОЕН КРИВИЧНИОТ СУД

Во герила акција на „Шарена револуција“, синоќа беше обоен Кривичниот суд Скопје 1, за кој оваа организација смета дека е извор на најголемите опструк ...
ГЕРИЛА АКЦИЈА ПРОТИВ ЃОЛЕ И БЕТИ НА „МАНАКИ“

ГЕРИЛА АКЦИЈА ПРОТИВ ЃОЛЕ И БЕТИ НА „МАНАКИ“

Со герила акција вечерва во Битола беше пречекан претседателот Ѓорге Иванов, кој е покровител на филмскиот фестивал „Браќа Манаки“ чие отварање на 37. ...
ШАРЕНА ГЕРИЛА – ЕДИНИЦА СО ФАКЕЛИ

ШАРЕНА ГЕРИЛА – ЕДИНИЦА СО ФАКЕЛИ

Активистите на Шарената револуција вечерва пред просториите на Специјалното јавно обвинителство со исцртување на римскиот број еден составен од луѓе и ...
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И НА ТРИБИНИТЕ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НА РАКОМЕТ

ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА И НА ТРИБИНИТЕ ВО „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ НА РАКОМЕТ

Шарената револуција изведе изведе нова герила-акција на ракометниот натпревар на репрезентациите на Македонија и на Чешка, јави агенцијата Мета. Де ...
СЈО ИДНАТА СРЕДА НА ДНЕВЕН РЕД ВО УСТАВЕН СУД?

СЈО ИДНАТА СРЕДА НА ДНЕВЕН РЕД ВО УСТАВЕН СУД?

Иако има уште само 4 дена до исполнувањето на условот на Шарената револуција Уставниот суд да се произнесе за иницијативата за уставноста на Специјалн ...
НА РАСПИТ И БИТОЛЧАНЕЦОТ ШТО ФРЛАШЕ „ВЛАДИМИРКИ“

НА РАСПИТ И БИТОЛЧАНЕЦОТ ШТО ФРЛАШЕ „ВЛАДИМИРКИ“

Битолчанецот Иван Чулаковски, еден до герилците кои го посипаа градоначалникот Владимир Талески со парите „владимирки“, денес е повикан на информативе ...
ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО ГРУЕВСКИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА

ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО ГРУЕВСКИ ОД ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА ВО БИТОЛА

Зачестените информативни разговори во Битола имаат за цел да ги натераат учесниците на демонстрациите да ги искодошат организаторите на герила акциите ...
ВО БИТОЛА ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО ЛИЦЕТО МАСКИРАНО КАКО ГРУЕВСКИ ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ВО БИТОЛА ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО ЛИЦЕТО МАСКИРАНО КАКО ГРУЕВСКИ ВО ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Зачестените информативни разговори во Битола имаат за цел да ги натераат учесниците на демонстрациите да ги искодошат организаторите на герила акциите ...
БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

БИТОЛСКАТА ЛЕВИЦА УДРИ СО ДЕСНИЦА

Како во партизанско доба мафтаат со црвени знамиња, носат пароли за социјална правда, пеат песни од НОБ, ја слушаат Интернационалата и песната на анти ...
1 2 3 20 / 22 НАПИСИ