Таг: ракомет

1 2 3 8 10 / 75 НАПИСИ
БИВШАТА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАТИВКА ЈУЛИЈА НИКОЛИЌ ПОЧИНА НЕНАДЕЈНО НА 38 ГОДИНИ

БИВШАТА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАТИВКА ЈУЛИЈА НИКОЛИЌ ПОЧИНА НЕНАДЕЈНО НА 38 ГОДИНИ

Поранешната македонска ракометна репрезентативка Јулија Николиќ почина синоќа ненадејно на 38 години. Украинка по потекло, Николиќ (тогаш Портјанко ...
ВАРДАР ГО ПОБЕДИ ЕВРОПСКИОТ ВИЦЕПРВАК АЛБОРГ И СЀ УШТЕ Е БЕЗ ПОРАЗ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ВАРДАР ГО ПОБЕДИ ЕВРОПСКИОТ ВИЦЕПРВАК АЛБОРГ И СЀ УШТЕ Е БЕЗ ПОРАЗ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Вардар остана една од ретките непоразени екипи во новата сезона од Лигата на шампионите откако во „Јане Сандански“ го совлада актуелниот европски вице ...
ВАРДАР ИСФРЛЕН ОД ЗАВРШНИОТ ТУРНИР НА СЕХА ЛИГАТА ПОРАДИ ЕДЕН СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕКИПАТА

ВАРДАР ИСФРЛЕН ОД ЗАВРШНИОТ ТУРНИР НА СЕХА ЛИГАТА ПОРАДИ ЕДЕН СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕКИПАТА

Раководството на СЕХА лигата не му дозволи на македонскиот првак Вардар да игра на завршниот турнир во Задар поради еден случај на коронавирус во екип ...
ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ ЗА ДА МОЖЕТЕ ДА ГО ГЛЕДАТЕ ВАРДАР, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КЛУБОТ МИХАЈЛОВСКИ

ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ ЗА ДА МОЖЕТЕ ДА ГО ГЛЕДАТЕ ВАРДАР, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КЛУБОТ МИХАЈЛОВСКИ

Ракометниот шампион Вардар ги повика своите навивачи да се вакцинираат против ковид-19 бидејќи само на тој начин ќе можат да присуствуваат на мечевите ...
РК ВАРДАР МОРА ДА ПЛАТИ МИЛИОН ЕВРА АКО САКА ДА ИГРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

РК ВАРДАР МОРА ДА ПЛАТИ МИЛИОН ЕВРА АКО САКА ДА ИГРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Двократниот европски првак Вардар ќе мора да плати еден милион евра ако сака следната сезона да настапува во Лигата на шампионите, објави Европската р ...
ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО СЕ УДАВИ РАКОМЕТНИОТ ГОЛМАН НИКОЛА ДАНИЛОВСКИ

ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО СЕ УДАВИ РАКОМЕТНИОТ ГОЛМАН НИКОЛА ДАНИЛОВСКИ

Телото на ракометниот голман Никола Даниловски утрово беше извадено од водите на Охридското Езеро во близина на туристичката населба Лагадин. „Посл ...
ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА СДСМ ДАВАА ИСКАЗ ВО ПОЛИЦИЈА ЗА КРШЕЊЕ КОВИД ПРОТОКОЛИ, ВЕЛАТ НА РАКОМЕТНИОТ МЕЧ СО ДАНСКА БИЛЕ КАКО ПРЕТСТАВНИЦИ НА КЛУБОВИ

ФУНКЦИОНЕРИТЕ НА СДСМ ДАВАА ИСКАЗ ВО ПОЛИЦИЈА ЗА КРШЕЊЕ КОВИД ПРОТОКОЛИ, ВЕЛАТ НА РАКОМЕТНИОТ МЕЧ СО ДАНСКА БИЛЕ КАКО ПРЕТСТАВНИЦИ НА КЛУБОВИ

Директорите на скопската Зоолошка градина Ѓорѓи Галетановски, на затворот „Скопје“ во Шутка Филип Андонов, градоначалникот на Кисела Вода Филип Темелк ...
РАКОМЕТАРИТЕ ГО ПОБЕДИЈА СВЕТСКИОТ ПРВАК ДАНСКА НА СЕЛЕКТОРСКОТО ДЕБИ НА КИРЕ ЛАЗАРОВ

РАКОМЕТАРИТЕ ГО ПОБЕДИЈА СВЕТСКИОТ ПРВАК ДАНСКА НА СЕЛЕКТОРСКОТО ДЕБИ НА КИРЕ ЛАЗАРОВ

Кире Лазаров имаше деби од сништа како селектор на машката ракометна репрезентација откако во продолжението на квалификациите за Европското првенство ...
ЛЕГЕНДАРНИОТ РАКОМЕТАР ЗЛАТКО САРАЧЕВИЌ ПОЧИНА НА 60 ГОДИНИ

ЛЕГЕНДАРНИОТ РАКОМЕТАР ЗЛАТКО САРАЧЕВИЌ ПОЧИНА НА 60 ГОДИНИ

Легендарниот хрватски ракометар Златко Сарачевиќ почина од срцев удар на 60 години. На тренерот на Подравка му се слошило веднаш по завршувањето на де ...
МУКАЕТОВ ЕДНОГЛАСНО ДОБИ ТРЕТ МАНДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РАКОМЕТНАТА ФЕДЕРАЦИЈА

МУКАЕТОВ ЕДНОГЛАСНО ДОБИ ТРЕТ МАНДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РАКОМЕТНАТА ФЕДЕРАЦИЈА

Живко Мукаетов едногласно доби уште еден мандат и во наредните четири години ќе биде претседател на Ракометната федерација на Македонија. Генералниот ...
1 2 3 8 10 / 75 НАПИСИ