Таг: ракомет

1 2 3 9 10 / 85 НАПИСИ
СРАМОТА Е ВО БИТОЛА, ГРАДОТ НА РАКОМЕТОТ, УШТЕ ДА СЕ ИГРА ВО СПОРТСКА САЛА ИЗГРАДЕНА ОД ВРЕМЕТО НА ТИТО, РЕЧЕ ЕКСРАКОМЕТАРОТ ГИНО СТРЕЗОВСКИ

СРАМОТА Е ВО БИТОЛА, ГРАДОТ НА РАКОМЕТОТ, УШТЕ ДА СЕ ИГРА ВО СПОРТСКА САЛА ИЗГРАДЕНА ОД ВРЕМЕТО НА ТИТО, РЕЧЕ ЕКСРАКОМЕТАРОТ ГИНО СТРЕЗОВСКИ

Срамота е во градот на македонскиот ракомет, Битола, уште да се игра во спортска сала што ја направил другарот Јосип Броз-Тито, а и таа е упропастена, ...
ВЕЛЕШКИ ПРИКАЗНИ – СВАДБАТА ДОЦНЕЛА ОТИ МАТИЧАРОТ ОТИШОЛ ДА ГЛЕДА РАКОМЕТ, МЛАДЕНЦИТЕ И СВАТОВИТЕ ГО БАРАЛЕ ПРЕКУ РАЗГЛАС

ВЕЛЕШКИ ПРИКАЗНИ – СВАДБАТА ДОЦНЕЛА ОТИ МАТИЧАРОТ ОТИШОЛ ДА ГЛЕДА РАКОМЕТ, МЛАДЕНЦИТЕ И СВАТОВИТЕ ГО БАРАЛЕ ПРЕКУ РАЗГЛАС

Во 1967, свадбата на велешанецот Ангел Шалев доцнела оти матичарот го немало во канцеларија - наместо на работно место, тој бил да гледа ракомет, во в ...
РАКОМЕТАРИТЕ ОСМИ ПАТ СЕ ПЛАСИРАА НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО, МИРКУЛОВСКИ СЕ ПРОСТИ, НЕ И ЛАЗАРОВ

РАКОМЕТАРИТЕ ОСМИ ПАТ СЕ ПЛАСИРАА НА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО, МИРКУЛОВСКИ СЕ ПРОСТИ, НЕ И ЛАЗАРОВ

Најдобрите македонски ракометари се пласираа на својот осми мундијал откако ја совладаа Чешка со 27:25 во реваншот од баражот за СП 2023, што беше и п ...
ХРВАТСКИОТ РАКОМЕТАР НА БУТЕЛ, ДЕНИС ТОТ, ПОЧИНА НА 27 ГОДИНИ

ХРВАТСКИОТ РАКОМЕТАР НА БУТЕЛ, ДЕНИС ТОТ, ПОЧИНА НА 27 ГОДИНИ

Ракометарот на Бутел, Денис Тот, почина на 27 години. Хрватскиот интернационалец вчераутро бил примен на КАРИЛ во бессознание и во критична состојба, ...
РАКОМЕТАРИТЕ ПРВПАТ ГО ЗАВРШИЈА НАСТАПОТ НА ЕП БЕЗ ОСВОЕН БОД

РАКОМЕТАРИТЕ ПРВПАТ ГО ЗАВРШИЈА НАСТАПОТ НА ЕП БЕЗ ОСВОЕН БОД

Машката ракометна репрезентација со три порази го заврши учеството на Европското првенство во Унгарија и Словачка откако изгуби и од Данска со 21:31 и ...
РАКОМЕТАРИТЕ ПОРАЗЕНИ И ОД ЦРНА ГОРА, НАСТАПОТ НА ЕП ГО ЗАВРШУВААТ ВО ПРВАТА ФАЗА

РАКОМЕТАРИТЕ ПОРАЗЕНИ И ОД ЦРНА ГОРА, НАСТАПОТ НА ЕП ГО ЗАВРШУВААТ ВО ПРВАТА ФАЗА

Македонската ракометна репрезентација загуби денеска од Црна Гора со 24:28 во второто коло од групата Е на Европското првенство во Унгарија. По пор ...
РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ПОВРЕДЕНИОТ ЛАЗАРОВ ПОРАЗЕНИ ОД СЛОВЕНИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ПОВРЕДЕНИОТ ЛАЗАРОВ ПОРАЗЕНИ ОД СЛОВЕНИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Машката ракометна репрезентација со пораз од Словенија го почна настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка, кое претставува и почеток на ...
ПЕТМИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРЕД ПАТУВАЊЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

ПЕТМИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРЕД ПАТУВАЊЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Коронавирусот не ја заобиколи ни машката ракометна репрезентација, која в четврток го почнува настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка. ...
БИТОЛЧАНИ ГО ПРЕКРИЈА ТЕРЕНОТ СО ИГРАЧКИ И ГО ЗАСЕНИЈА НАВРЕДЛИВИОТ ТРАНСПАРЕНТ НА „КОМИТИ“ НА ВЧЕРАШНИОТ РАКОМЕТЕН МЕЧ

БИТОЛЧАНИ ГО ПРЕКРИЈА ТЕРЕНОТ СО ИГРАЧКИ И ГО ЗАСЕНИЈА НАВРЕДЛИВИОТ ТРАНСПАРЕНТ НА „КОМИТИ“ НА ВЧЕРАШНИОТ РАКОМЕТЕН МЕЧ

„Приберете си ги сестрите, ви ги помина цело Скопје!“, ова е дел од транспарентот што навивачката група „Комити“ го истакна во спортската сала „Боро Ч ...
„СЕКОГАШ НА ПОБЕДА“ Е ЗБИРКА НА ЛЕКЦИИ КАКО СЕ ДОАЃА ДО УСПЕХ – КИРЕ ЛАЗАРОВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ АВТОБИОГРАФИЈАТА

„СЕКОГАШ НА ПОБЕДА“ Е ЗБИРКА НА ЛЕКЦИИ КАКО СЕ ДОАЃА ДО УСПЕХ – КИРЕ ЛАЗАРОВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ АВТОБИОГРАФИЈАТА

Подготвувајќи се за крај на својата величествена играчка кариера, што треба да се случи следното лето, Кире Лазаров се одважи да ги преточи сите свои ...
1 2 3 9 10 / 85 НАПИСИ