Таг: ракомет

1 2 3 4 5 10 30 / 99 НАПИСИ
РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ПОВРЕДЕНИОТ ЛАЗАРОВ ПОРАЗЕНИ ОД СЛОВЕНИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ПОВРЕДЕНИОТ ЛАЗАРОВ ПОРАЗЕНИ ОД СЛОВЕНИЈА НА СТАРТОТ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Машката ракометна репрезентација со пораз од Словенија го почна настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка, кое претставува и почеток на ...
ПЕТМИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРЕД ПАТУВАЊЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

ПЕТМИНА ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ ВО РАКОМЕТНАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ПРЕД ПАТУВАЊЕТО НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Коронавирусот не ја заобиколи ни машката ракометна репрезентација, која в четврток го почнува настапот на Европското првенство во Унгарија и Словачка. ...
БИТОЛЧАНИ ГО ПРЕКРИЈА ТЕРЕНОТ СО ИГРАЧКИ И ГО ЗАСЕНИЈА НАВРЕДЛИВИОТ ТРАНСПАРЕНТ НА „КОМИТИ“ НА ВЧЕРАШНИОТ РАКОМЕТЕН МЕЧ

БИТОЛЧАНИ ГО ПРЕКРИЈА ТЕРЕНОТ СО ИГРАЧКИ И ГО ЗАСЕНИЈА НАВРЕДЛИВИОТ ТРАНСПАРЕНТ НА „КОМИТИ“ НА ВЧЕРАШНИОТ РАКОМЕТЕН МЕЧ

„Приберете си ги сестрите, ви ги помина цело Скопје!“, ова е дел од транспарентот што навивачката група „Комити“ го истакна во спортската сала „Боро Ч ...
„СЕКОГАШ НА ПОБЕДА“ Е ЗБИРКА НА ЛЕКЦИИ КАКО СЕ ДОАЃА ДО УСПЕХ – КИРЕ ЛАЗАРОВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ АВТОБИОГРАФИЈАТА

„СЕКОГАШ НА ПОБЕДА“ Е ЗБИРКА НА ЛЕКЦИИ КАКО СЕ ДОАЃА ДО УСПЕХ – КИРЕ ЛАЗАРОВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ АВТОБИОГРАФИЈАТА

Подготвувајќи се за крај на својата величествена играчка кариера, што треба да се случи следното лето, Кире Лазаров се одважи да ги преточи сите свои ...
БИВШАТА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАТИВКА ЈУЛИЈА НИКОЛИЌ ПОЧИНА НЕНАДЕЈНО НА 38 ГОДИНИ

БИВШАТА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАТИВКА ЈУЛИЈА НИКОЛИЌ ПОЧИНА НЕНАДЕЈНО НА 38 ГОДИНИ

Поранешната македонска ракометна репрезентативка Јулија Николиќ почина синоќа ненадејно на 38 години. Украинка по потекло, Николиќ (тогаш Портјанко ...
ВАРДАР ГО ПОБЕДИ ЕВРОПСКИОТ ВИЦЕПРВАК АЛБОРГ И СЀ УШТЕ Е БЕЗ ПОРАЗ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

ВАРДАР ГО ПОБЕДИ ЕВРОПСКИОТ ВИЦЕПРВАК АЛБОРГ И СЀ УШТЕ Е БЕЗ ПОРАЗ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Вардар остана една од ретките непоразени екипи во новата сезона од Лигата на шампионите откако во „Јане Сандански“ го совлада актуелниот европски вице ...
ВАРДАР ИСФРЛЕН ОД ЗАВРШНИОТ ТУРНИР НА СЕХА ЛИГАТА ПОРАДИ ЕДЕН СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕКИПАТА

ВАРДАР ИСФРЛЕН ОД ЗАВРШНИОТ ТУРНИР НА СЕХА ЛИГАТА ПОРАДИ ЕДЕН СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ВО ЕКИПАТА

Раководството на СЕХА лигата не му дозволи на македонскиот првак Вардар да игра на завршниот турнир во Задар поради еден случај на коронавирус во екип ...
ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ ЗА ДА МОЖЕТЕ ДА ГО ГЛЕДАТЕ ВАРДАР, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КЛУБОТ МИХАЈЛОВСКИ

ВАКЦИНИРАЈТЕ СЕ ЗА ДА МОЖЕТЕ ДА ГО ГЛЕДАТЕ ВАРДАР, КАЖА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КЛУБОТ МИХАЈЛОВСКИ

Ракометниот шампион Вардар ги повика своите навивачи да се вакцинираат против ковид-19 бидејќи само на тој начин ќе можат да присуствуваат на мечевите ...
РК ВАРДАР МОРА ДА ПЛАТИ МИЛИОН ЕВРА АКО САКА ДА ИГРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

РК ВАРДАР МОРА ДА ПЛАТИ МИЛИОН ЕВРА АКО САКА ДА ИГРА ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

Двократниот европски првак Вардар ќе мора да плати еден милион евра ако сака следната сезона да настапува во Лигата на шампионите, објави Европската р ...
ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО СЕ УДАВИ РАКОМЕТНИОТ ГОЛМАН НИКОЛА ДАНИЛОВСКИ

ВО ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО СЕ УДАВИ РАКОМЕТНИОТ ГОЛМАН НИКОЛА ДАНИЛОВСКИ

Телото на ракометниот голман Никола Даниловски утрово беше извадено од водите на Охридското Езеро во близина на туристичката населба Лагадин. „Посл ...
1 2 3 4 5 10 30 / 99 НАПИСИ