Таг: ракомет

1 2 3 4 8 20 / 76 НАПИСИ
МУКАЕТОВ ЕДНОГЛАСНО ДОБИ ТРЕТ МАНДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РАКОМЕТНАТА ФЕДЕРАЦИЈА

МУКАЕТОВ ЕДНОГЛАСНО ДОБИ ТРЕТ МАНДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА РАКОМЕТНАТА ФЕДЕРАЦИЈА

Живко Мукаетов едногласно доби уште еден мандат и во наредните четири години ќе биде претседател на Ракометната федерација на Македонија. Генералниот ...
БРЕСТОВАЦ СМЕНЕТ ОД ФУНКЦИЈАТА СЕЛЕКТОР НА МАШКАТА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

БРЕСТОВАЦ СМЕНЕТ ОД ФУНКЦИЈАТА СЕЛЕКТОР НА МАШКАТА РАКОМЕТНА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Данило Брестовац го плати цехот за дебаклот на Светското првенство во Египет и денеска беше сменет од функцијата селектор на машката ракометна репрезе ...
РАКОМЕТАРИТЕ ПО ПОРАЗОТ ОД БЕЛОРУСИЈА ЌЕ ГО ИМААТ НАЈСЛАБИОТ ПЛАСМАН НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

РАКОМЕТАРИТЕ ПО ПОРАЗОТ ОД БЕЛОРУСИЈА ЌЕ ГО ИМААТ НАЈСЛАБИОТ ПЛАСМАН НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

Македонската ракометна репрезентација со уште еден пораз го заврши настапот на Светското првенство во Египет, со што ќе го забележи својот најслаб пла ...
РАКОМЕТАРИТЕ СО УБЕДЛИВ ПОРАЗ ОД СЛОВЕНИЈА ЈА ПОЧНАА ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

РАКОМЕТАРИТЕ СО УБЕДЛИВ ПОРАЗ ОД СЛОВЕНИЈА ЈА ПОЧНАА ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

Македонските ракометари го забележаа третиот убедлив пораз на четири одиграни натпревари на Светското првенство во Египет, откако изгубија од Словениј ...
РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОБЕДАТА НАД ЧИЛЕ СЕ ПЛАСИРАА ВО ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

РАКОМЕТАРИТЕ СО ПОБЕДАТА НАД ЧИЛЕ СЕ ПЛАСИРАА ВО ВТОРАТА ФАЗА НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

Машката ракометна репрезентација си ја спаси честа и го продолжува престојот на Светското првенство во Египет, откако во последното коло од првата фаз ...
ЕГИПЕТ ИМ ГО НАНЕСЕ НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ НА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

ЕГИПЕТ ИМ ГО НАНЕСЕ НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ НА МАКЕДОНСКИТЕ РАКОМЕТАРИ НА СВЕТСКИТЕ ПРВЕНСТВА

Машката ракометна репрезентација го доживеа својот најтежок пораз на светските првенства откако во второто коло на Мундијалот во Египет изгуби од дома ...
РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ШАНСИ ПРОТИВ ШВЕДСКА ОТКАКО ПРЕД ДВА ДЕНА ДОЗНАА ДЕКА ЌЕ ИГРААТ НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

РАКОМЕТАРИТЕ БЕЗ ШАНСИ ПРОТИВ ШВЕДСКА ОТКАКО ПРЕД ДВА ДЕНА ДОЗНАА ДЕКА ЌЕ ИГРААТ НА МУНДИЈАЛОТ ВО ЕГИПЕТ

Најдобрите македонски ракометари го почнаа настапот на Светското првенство во Египет со еден од најрутинските и најубедливи порази на големата сцена д ...
РАКОМЕТАРИТЕ ЌЕ ИГРААТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ЕГИПЕТ ЗАШТО ЧЕШКА ИМА ПРЕМНОГУ ИГРАЧИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

РАКОМЕТАРИТЕ ЌЕ ИГРААТ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ЕГИПЕТ ЗАШТО ЧЕШКА ИМА ПРЕМНОГУ ИГРАЧИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

Меѓународната ракометна федерација (ИХФ) потврди дека Македонија ќе игра на претстојното Светско првенство во Египет, откако репрезентацијата на Чешка ...
ПОЧИНА БОГДАН МАКОВЕЈ, РОМАНСКИОТ ТРЕНЕР СО КОЈ ПОЧНА ПОДЕМОТ НА МАКЕДОНСКИОТ ЖЕНСКИ РАКОМЕТ

ПОЧИНА БОГДАН МАКОВЕЈ, РОМАНСКИОТ ТРЕНЕР СО КОЈ ПОЧНА ПОДЕМОТ НА МАКЕДОНСКИОТ ЖЕНСКИ РАКОМЕТ

Богдан Маковеј, легендарниот романски тренер за кого се врзуваат првите големи успеси на македонскиот женски ракомет, почина на 67 години. „Маковеј с ...
ШПАНСКИ РАКОМЕТАРИ ИГРАА СО МАСКИ ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

ШПАНСКИ РАКОМЕТАРИ ИГРАА СО МАСКИ ПОРАДИ НОВИТЕ МЕРКИ ЗА ЗАШТИТА ОД КОРОНАВИРУСОТ

Ракометарите на шпанските прволигаши Адемар и Кантабрија викендов беа принудени да играат со заштитни маски поради новите регулативи за заштита од кор ...
1 2 3 4 8 20 / 76 НАПИСИ