Таг: шарена револуција

1 2 3 25 10 / 242 НАПИСИ
НОВА БИТКА

НОВА БИТКА

Срамот е кај нив, не е кај нас. ...
ШТРАЈК СО ГЛАД

ШТРАЈК СО ГЛАД

1 Сѐ што видовме во времето на ВМРО-ДПМНЕ, со сите можни контрапротести против студенти, средношколци, студентски пленуми, новинари, со задоволни проф ...
НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОШТЕТИ ВЕЌЕ ОШТЕТЕНА ФАСАДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО СЕ ОТКАЖА ОД ГОНЕЊЕ НА ПРАТЕНИКОТ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ОШТЕТИ ВЕЌЕ ОШТЕТЕНА ФАСАДА, ОБВИНИТЕЛСТВОТО СЕ ОТКАЖА ОД ГОНЕЊЕ НА ПРАТЕНИКОТ ПАВЛЕ БОГОЕВСКИ

Судскиот процес што се водеше во Основниот суд Скопје 1 против пратеникот Павле Богоевски од Шарената револуција се стопира на барање на Обвинителство ...
СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

СУДОВИТЕ УШТЕ ГИ ВЛЕЧКААТ ПРОЦЕСИТЕ ПРОТИВ ДЕМОНСТРАНТИТЕ ЗА МАРТИН НЕШКОВСКИ И ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ

Судските процеси по разни основи не се завршени за најмалку 20 учесници во демонстрациите во 2015  и за десетина шарени револуционери од протестите во ...
ЗАМИР МЕХМЕТИ, КОМАНДОСОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СТАНА ЕДЕН ОД ДИРЕКТОРИТЕ ВО ТЕЛЕКОМ

ЗАМИР МЕХМЕТИ, КОМАНДОСОТ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА СТАНА ЕДЕН ОД ДИРЕКТОРИТЕ ВО ТЕЛЕКОМ

Замир Мехмети,  истакнат борец против режимот на Никола Груевски и активист на Шарената револуција стана неизвршен директор во одборот на директори на ...
МВР ГИ ИСФРЛА ОД УПОТРЕБА ГУМЕНИТЕ КУРШУМИ, ШТО ЈЕЛЕНА ЖУГИЌ ГИ БАРАШЕ ПРОТИВ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

МВР ГИ ИСФРЛА ОД УПОТРЕБА ГУМЕНИТЕ КУРШУМИ, ШТО ЈЕЛЕНА ЖУГИЌ ГИ БАРАШЕ ПРОТИВ ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Полицијата нема да може да ги користи гумените куршуми и електричните парализатори како средства за разбивање толпа и насилни протести, според изменит ...
УМЕТНИКОТ ХЕЛИДОН ЃЕРЃИ ВО ЧИФТЕ СОЗДАДЕ АТМОСФЕРА НА АМАМ ОД ТУРСКО СО РИНГТОНОВИ, ИЗМЕШАНИ БАЛКАНСКИ МИРИСИ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

УМЕТНИКОТ ХЕЛИДОН ЃЕРЃИ ВО ЧИФТЕ СОЗДАДЕ АТМОСФЕРА НА АМАМ ОД ТУРСКО СО РИНГТОНОВИ, ИЗМЕШАНИ БАЛКАНСКИ МИРИСИ, ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Препорака до сите љубители на уметноста кои се во Скопје во овој топол август, е да поминат во Чифте амам на концептуалната изложба на еден од најпров ...
САЊА ЛУКАРЕВСКА НОВА ДИРЕКТОРКА НА УЈП

САЊА ЛУКАРЕВСКА НОВА ДИРЕКТОРКА НА УЈП

Владата ја назначи Сања Лукаревска за директорка на Управата за јавни приходи на денешната седница на која се расправаше за кадровски решенија. 34-год ...
ОД КИНО „МАНАКИ” ИЗБРИШАНИ БЕЛЕЗИТЕ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

ОД КИНО „МАНАКИ” ИЗБРИШАНИ БЕЛЕЗИТЕ НА ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА

Работници по барање на Општина Битола деновиве ја префарбаа фасадата од новото кино „Манаки" во Битола. Со тоа ги избришаа белезите на Шарената револу ...
ГРУЕВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД СЈО И НЕ ВЛЕЗЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

ГРУЕВСКИ СЕ ИСПЛАШИ ОД СЈО И НЕ ВЛЕЗЕ ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА

Посетата на пратеникот и лидер на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на Битолската болница денес се совпадна со присуството на истражители од Спе ...
1 2 3 25 10 / 242 НАПИСИ