ШАТОРИ И ШАРЕНИ СТРУМИЧКИТЕ УЛИЦИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ИЗБОРИТЕ

a:1:{s:9:"td_source";s:49:"Струмица,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  ШАТОРИ И ШАРЕНИ СТРУМИЧКИТЕ УЛИЦИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ИЗБОРИТЕ

  Струмичани и вечерва протестираа во знакот на Шарената револуција барајки одложување на изборите и повлекување на аблоцијата од страна на претседателот Иванов.

  На улица беа поставени и шатори

  На улица беа поставени и шатори (Фото:СДК.МК)

  На главната раскрсница во центарот на градот испишаа порака со боја ,,Еднопартиски избори нема да дозволиме,, а како симболика за едногодишните протести против Власта и нивните барања подигнаа шатори .  Од центарот на градот порачаа дека избори на 5 јуни нема да има а секој за сторените крвични дела ќе одговара.

  Пред присутните се обратија граѓански активисти а своите пораки против Власта струмичани ги испишаа во боја на центарот на градот а пред струмичкиот суд симболично напишаа ,,нема правда нема мир“. ,

   

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари