СКОПЈЕ ПОГОДЕНО ОД НОВ ЗЕМЈОТРЕС ОД 3,7 СТЕПЕНИ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    СКОПЈЕ ПОГОДЕНО ОД НОВ ЗЕМЈОТРЕС ОД 3,7 СТЕПЕНИ

    Уште еден земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Скопје во 14.19 часот со епицентар на 9 километри североисточно од центарот на градот на длабочина од 5 километри.

    Ова беше втор потрес денеска по оној од 11.50 часот со јачина од 2,3 степени. Досега, вкупно имаше осум афтершокови по вчерашниот силен земјотрес од 5,2 степени што се случи во 15.10 часот.

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

    Коментари