Таг: афтершокови

1 2 10 / 11 НАПИСИ
УТРИНСКИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ Е АФТЕРШОК ОД ЛАНСКИОТ СЕПТЕМВРИСКИ УДАР ОД 5,3 СТЕПЕНИ

УТРИНСКИОТ ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ Е АФТЕРШОК ОД ЛАНСКИОТ СЕПТЕМВРИСКИ УДАР ОД 5,3 СТЕПЕНИ

Земјотресот што ги разбуди скопјани утрово во 4.08 минути е последица на ланскиот земјотрес од 11 септември кој беше со магнитуда од 5,3 степени споре ...
ЌЕ ЗАБОРАВИМЕ НА ЗЕМЈОТРЕСИТЕ, ПО ДЕНЕШНИОТ НЕМА ДА ИМА ПОВТОРУВАЊА, ВЕЛАТ ОД ИЗИИС

ЌЕ ЗАБОРАВИМЕ НА ЗЕМЈОТРЕСИТЕ, ПО ДЕНЕШНИОТ НЕМА ДА ИМА ПОВТОРУВАЊА, ВЕЛАТ ОД ИЗИИС

И денешниот земјотрес од 3,1 степени е последица на земјотресот од 5,3 степени според Рихтеровата скала од почетокот на минатиот месец. Михаил Гаревск ...
УШТЕ ЕДЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 3 СТЕПЕНИ НОЌВА ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

УШТЕ ЕДЕН ЗЕМЈОТРЕС ОД 3 СТЕПЕНИ НОЌВА ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

Скопје ноќеска во 1.32 часот го погоди уште еден земјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала со епицентар на 6 километри североисточно о ...
ЦЕНТАР ПОВТОРНО ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

ЦЕНТАР ПОВТОРНО ОСТАНА БЕЗ СТРУЈА ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ

По последниот земјотрес во 19.53 часот со јачина од 4 степени во Скопје, делови од Центар останаа без струја. Граѓаните повторно излегоа на улица по з ...
ЗЕМЈОТРЕС ОД 4 СТЕПЕНИ ВЕЧЕРВА ПОВТОРНО ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

ЗЕМЈОТРЕС ОД 4 СТЕПЕНИ ВЕЧЕРВА ПОВТОРНО ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

Скопје вечерва беше погодено од уште еден земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала во 19.53 часот со епицентар на 5 километри северои ...
СКОПЈЕ ПОГОДЕНО ОД НОВ ЗЕМЈОТРЕС ОД 3,7 СТЕПЕНИ

СКОПЈЕ ПОГОДЕНО ОД НОВ ЗЕМЈОТРЕС ОД 3,7 СТЕПЕНИ

Уште еден земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Скопје во 14.19 часот со епицентар на 9 километри североисточно од цен ...
УШТЕ ЕДЕН МАЛ ПОТРЕС РЕГИСТРИРАН ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ

УШТЕ ЕДЕН МАЛ ПОТРЕС РЕГИСТРИРАН ДЕНЕСКА ВО СКОПЈЕ

Земјотрес со јачина од 2,3 степени беше регистриран денеска во Скопје во 11.50 часот со епицентар на шест километри источно од центарот на градот на д ...
МАПА НА ВЧЕРАШНИТЕ СКОПСКИ ПОТРЕСИ

МАПА НА ВЧЕРАШНИТЕ СКОПСКИ ПОТРЕСИ

Девет земјотреси го погодија Скопје вчера, почнувајќи од утрината во 6.58 часот, а најсилниот се случи во 15.10 часот со јачина од 5,2 степени. Послед ...
ПОСЛЕДНИОТ АФТЕРШОК ВО 20.57 ЧАСОТ УДРИ ВО НАСЕЛБАТА АЕРОДРОМ

ПОСЛЕДНИОТ АФТЕРШОК ВО 20.57 ЧАСОТ УДРИ ВО НАСЕЛБАТА АЕРОДРОМ

Шест афтершокови беа почувствувани во Скопје по силниот земјотрес од 5,2 степени што се случи во 15.10 часот на длабочина од четири километри. Последн ...
ТРИ АФТЕРШОКОВИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ, ВО РЕГИОНОТ РЕГИСТРИРАНИ НАД 20 ПОТРЕСИ

ТРИ АФТЕРШОКОВИ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО СКОПЈЕ, ВО РЕГИОНОТ РЕГИСТРИРАНИ НАД 20 ПОТРЕСИ

По силниот земјотрес во 15.10 часот од 5,2 степени со епицентар на шест километри источно Скопје на длабочина од четри километри, во главниот град беа ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ