МАПА НА ВЧЕРАШНИТЕ СКОПСКИ ПОТРЕСИ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

  МАПА НА ВЧЕРАШНИТЕ СКОПСКИ ПОТРЕСИ

  Девет земјотреси го погодија Скопје вчера, почнувајќи од утрината во 6.58 часот, а најсилниот се случи во 15.10 часот со јачина од 5,2 степени. Последниот потрес беше регистриран во 20.57 часот.

  20.57 – 2,1 степени
  16.07 – 2,6 степени
  15.30 – 2,1 степен
  15.19 – 2,8 степени
  15.14 – 2,9 степени
  15.10 – 5,2 степени
  07.00 – 2,8 степени
  06.58 – 4,2 степени

  Извор: Европско-Медитерански Сеизмолошки центар

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари