ЗЕМЈОТРЕС ОД 4 СТЕПЕНИ ВЕЧЕРВА ПОВТОРНО ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

a:1:{s:9:"td_source";s:45:"Скопје,(САКАМДАКАЖАМ.МК)

    ЗЕМЈОТРЕС ОД 4 СТЕПЕНИ ВЕЧЕРВА ПОВТОРНО ГО СТРЕСЕ СКОПЈЕ

    Скопје вечерва беше погодено од уште еден земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала во 19.53 часот со епицентар на 5 километри североисточно од центарот на градот на длабочина од 4 километри, објави Европско-Медитаранскиот сеизмолошки центар.

    Ова беше трет потрес денеска по оние од 14.19 и 11.50 часот со јачина од 3,7, односно 2,3 степени. Досега, вкупно имаше девет афтершокови по вчерашниот силен земјотрес од 5,2 степени што се случи во 15.10 часот.

    ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

    Коментари